Anne Bebek Alışveriş Listesi Nasıl Olmalı?

Anne Bebek Alışveriş Listesi Nasıl Olmalı? Anne bebek alışveriş listesi hazırlanmadan önce ihtiyaç listesi hazırlanması gerekir. İhtiyaç listesi ile alışveriş listesi aynı şeyler değildir. İhtiyaçlar kategorilerine göre çok olabilir ama bütçeye uygun dönemlerde duruma göre alınması gerekenler belirlenir ve alışveriş listesi ihtiyaçlar listesinden seçilerek oluşturulmaya başlanır.

Anne Bebek Alışveriş Listesi Nasıl Olmalı?

Anne Bebek Alışveriş Listesi Nasıl Olmalı?

Anne Bebek Alışveriş Listesi Nasıl Olmalı?

 Önce En Acilleri Yıldızlayın

Anne çocuk arasında ihtiyaçlar hiç bitmez. Hele ki annenin ilk çocuğu ise ihtiyaçmış gibi gözüken fuzuli olan şeyler çok olacaktır. Kimi zaman fazladan elbise kimi zaman renk renk ayakkabı belki de fazladan oyuncaklar. O nedenle ihtiyaç listenizi oluşturduktan sonra bakın bakalım en çok şu zamanda neye ihtiyacınız var.

 Olmazsa Olmazlar Ne Olmalı?

Bir bebeğin yaşına göre iç çamaşırı, zıbınlığı, havlusu, bornozu, emziği, patikleri, çorapları, yumuşak ayakkabısı, biberonu, göz yakmayan kimyasal olmayan bebek şampuanı, sadece ona özel olan lifi, yazlık ve kışlık olmak üzere kıyafetleri ve elbette bunlardan birer adet yedeklerinin bulunması sizin yeterli olacaktır. Bebeğiniz bez kullanıyorsa kimyasaldan uzak kokusuz bezler tercih etmeli yoksa bebekte pişik sorunu ile karşı karşıya kalınır. Islak mendil seçimi de aynı şekilde alkolsüz kokusuz olmalıdır. Tuvalet eğitimine başlayan çocuk için vücut ölçülerine uygun bir lazımlık alınmalıdır. Hametan krem veya bepanthol krem bu dönemlerin vazgeçilmezidir. Bebek sineklerden, bezinden veya farklı bir olumsuzluktan dolayı yanık pişik kızarma durumlarında bu krem kullanılmalıdır. Bebek ek gıdaya başlama döneminde ise seçimler hep doğaldan yana olmalıdır. Yoğurt markette satılan hazır yoğurttan ziyade evde doğal mayalanmış tercih edilmelidir. Bunun gibi meyveleri ve sebze çorbası için seçilecek ürünlerin taze ve doğal olması göz önünde bulundurulmalıdır.

 Anne İçin Neler Gerekli?

Hep bebeklerden bahsedilse de annenin ihtiyaçları bir o kadar çok olacaktır. İlk öncellikleri yeni doğum bir anne ise rahat kıyafetler tercih edecekler. Dikişleri varsa bel ve karın bölgesinden onları sıkmayacak pantolon ve pijamalar ile birlikler emzirme döneminde olan anne göğüs bölgesini rahatsız etmeyen sıkmayan ve rahatça emzirmek için açabileceği bebeğin canını yakmayan yumuşaklıkta çamaşır tercih etmelidir. Sadece kıyafetlerle sınırla olmamakla anne sağlığına çok dikkat etmelidir. Bebeği emzirme döneminde olanlar yapay olmayan gıdalar, asitsiz içecekler, hormonsuz besinler tüketmelidir. Alkol ve sigara kullanımı bu dönemde yasaktır.

Cevap Bırakın