Detoks Beslenmede Doğru Bilinen 3 Yanlış

Detoks Beslenmede Doğru Bilinen 3 Yanlış

Gün içerisinde sıkça tüketmiş olduğumuz hayvansal gıdalar, süt ürünleri, alerjik etkileriyle bilinen tahıllar vücudumuzda zamanla birikerek bedenimizi asidik bir hale getiriyor. Bu durumda kilo vermek aşırı derecede zorlaşıyor. Bunun yanında baş ağrıları, yorgunluk, saç dökülmesi, cilt kuruluğu gibi etkiler görmemiz kaçınılmaz oluyor. Unutmamalıyız ki vücudumuzun yaşamsal görevlerini yerine getirebilmesi için alkali kalması gerekiyor. Yani tamamıyla asidik bir ortamdan uzaklaşıp vücudumuzu alkalik bir ortam haline getirmeliyiz.

1. AZ KALORİ ALIMI

Vücudumuz sınırlı bir süre içinde sıvı beslenerek detoks yapsa bile kesinlikle yaşamsal değerleri zora sokacak kadar az kalori alınmaması gerekiyor. Uzmanlar detoks yapılsa bile gün içinde alınan kalorinin 1000 altına inilmesini tavsiye etmiyor. Vücudun alışık olduğu beslenme şekli zaten değişmiş olduğundan almış olduğunuz kalorinin miktarı pek önemli olmuyor.

2. SEBZELERİN VE MEYVELERİN GÜCÜ

Vücudumuzda biriken hayvansal gıdaların toksik etkilerini en iyi arındırmanın yolu sebze ve meyve tüketimini artırmaktan geçiyor. Bu şekilde kilo vermeyi zorlaştıran etkenler ortadan kalkıyor. Beslenme uzmanlarının tercih ettiği detoks süresi genelde 3 ila 10 gün arasında değişebiliyor. Bu süre içerisinde temizlenen vücut su ve kastan değil tamamıyla yağdan kilo veriyor.

3. RUHSAL TEMİZLİK

Beslenme uzmanları her sebze ve meyvenin kendine ait olumlu veya olumsuz bir enerjiye sahip olduğundan hem fikir. Sebze ve Meyvenin ağırlıklı olduğu bir beslenme düzeninde ruhsal olarak da iyileşeceğinizi sizlere söyleyebiliriz. Bazı ünlü beslenme uzmanları 3 ila 10 gün arasında süren detoksun yanı sıra yoga yapılmasını tavsiye ediyor. Bu şekilde hem ruhsal, hem sağlık yönünden arınma gerçekleşmiş oluyor.

Cevap Bırakın