Göbek Bölgemizde Bulunan Yağları Eritmek İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Göbek Bölgemizde Bulunan Yağları Eritmek İçin Nasıl Beslenmeliyiz? Hepimiz zayıf olmak isteriz öyle değil mi? Kimimiz istediğimiz ideal kilomuzda olduğumuz halde göbeğimizden kurtulamayız. Vücudumuzda en çok dikkat çeken bölgemiz göbek bölgesi olduğundan bu durumdan kurtulmak için çeşitli kürler ve egzersizler yapılmaktadır.

Göbek Bölgemizde Bulunan Yağları Eritmek İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Göbek Bölgemizde Bulunan Yağları Eritmek İçin Nasıl Beslenmeliyiz

Göbek Bölgemizde Bulunan Yağları Eritmek İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Vücudumuzun diğer bölgelerinde bulunan yağları yakmak göbek bölgemizdeki yağları yakmaktan daha kolaydır. Zaman buldukça göbek eritme egzersizleri yapmaya çalışın. Mekik, bisiklet gibi hareketleri 15-20 dakika da olsa yapmaya özen gösterin. Bazı sebzelerin suyunu içmekte göbek bölgemizde bulunan yağların erimesine yardımcı olur. Örneğin; brokoli, maydanoz, kabak, havuç, lahana sebzelerinin suyunu düzenli bir biçimde tükettiğinizde göbek bölgenizdeki yağların erimeye başladığını göreceksiniz. Sebzelerin içerisinde lif oranı yüksek olduğundan yağlarınızın en çok olduğu bölgelerin erimesine sebep olur.

Göbek Yağları Nasıl Eritilir?

Göbek bölgemizdeki yağları eritmek istiyorsak yağlı gıdalardan uzak durmamız gerekmektedir. Örneğin; patates kızartması, cips, hamur işleri ve tatlılar gibi besinleri tüketmememiz gerekmektedir. Oturduğunuz yerde yarım saat derin nefes almanız da göbek bölgenizde bulunan yağların erimesine fayda sağlar. Vücudumuzda potasyum eksikliği varsa bu da göbek bölgemizin yağlanmasına sebep olur. Bu yüzden içerisinde potasyum bulunan portakal suyu, muz, kayısı, süt ve süt ürünleri, etler, yeşil sebzeler, baklagiller, domates, kabak, elma, susam tüketmeliyiz. Göbel bölgenizde bulunan yağları eritmek için günlük 2-2,5 litre su içmeye özen gösterin. Ayrıca acıktığınız zaman yemek yerine su tüketirseniz iştahınız kapanır. Göbek bölgemizdeki yağları eritmek için lifli gıdalar tüketmemiz gerekir. Ekmek tüketirken esmer ekmek tüketmeye özen gösterin. Tahıllı gıdalar tüketmeye çalışın. Günlük 1 saatte olsa yürüyüş yapmanız göbek bölgenizdeki yağların erimesine sebep olur.

Kısa Sürede Göbek Yağları Nasıl Eritilir?

Günde 1 saatte olsa bisiklet sürmeniz göbek ve kalçanızda bulunan yağların erimesine oldukça yarar sağlar. İçesinde su oranı fazla olan karpuz, kavun gibi besinler tüketmemiz göbek bölgemizdeki yağların erimesine sebep olur. Yemeklerinizi yavaş yemeye özen gösterin ve yediklerinizi küçük lokmalar halinde yerseniz daha kolay sindirebilirsiniz. Hem yavaş yenilen yemek tokluk hissini daha kısa bir zamanda hissetmenize neden olur. Göbek çevrenizde bulunan yağlı kısımlarınıza Hindistan cevizi yağı sürün ve 40-45 dakika sonra yıkayın.

Cevap Bırakın