İkramlık Tarifler Nasıl Sunulur?

İkramlık Tarifler Nasıl Sunulur?

LEZİZ SUNUMLAR

İkram edilecek sunumlar her zaman ayrı olarak hazırlanmalı. Kişi sunacağı yiyecekleri özen ve itinayla ikram etmeli.

Sunum yapılacak ürünler hem göze hem de damak tadına uygun olmalı. Tadı kadar görseli de çok önemlidir. Kişiler yemeden önce tabağına almak için heyecanlanmalı. Tabi heyecanla tabağına aldığı yiyeceği ağzına attığında hüsrana uğramamalı. İkram edilecek yiyecekler en iyi bildiğimiz tarifler olmalı. Aksi takdirde sıkıntı yaşamak olasıdır.

Sunum yapılacak masalara en şık örtüler açılmalı en güzel peçeteler seçilip ona layık bir masa hazırlanmalı. Tabaklar, bardaklar sofrayla uyum içerisinde dizilip ikramlar en son yerleştirilmelidir. Dizilen her tabak kişinin kendisini yansıtır. Şıklık sunumlar için her zaman önemlidir. Küçük ayrıntılar da unutulmamalıdır. Peçetelikler, mumlar ve en önemlisi çiçekler…

İkram edilen yemek tarifi açıkça anlatılmak zorunda değil. Bilgi vermek önemlidir. Çünkü yapılan sunumlarda olabilecek malzemeler kimi insanlara zararlı olabilir. Onun düşüncesiyle minik dipnotlar vererek olası kazaları önlemek mümkün. Yiyeceklerin sunum şekli zaman açısından önemlidir. Bazen saatlerce uğraşıp yapılan ürün bir süre sonra kendini bırakınca ortaya çok hoş olmayan bir görüntü çıkabilir. Bu sebeple hazırlanacak olan sunumlar ikram edilecek saate göre hazırlanıp masa da yerini almalı. Kullanılacak her malzeme taze olup sunumların kalitesini bozmamalı. İkramlıklar birbirini tamamlayacak şekilde hazırlanmalı. Kimisi çok ağır mide yorucu şekilde hazırlanmış ise kimisini daha hafif mideyi rahatlatacak şekilde yapılmalı. Sunumlar tamamen özenle hazırlanılmış havasını yaratmalı. Bu size her zaman artı puan kazandırabilir. Kişiyi önemsediğiniz onun için çaba harcadığınızın bir göstergesidir.

EN TATLI SUNUMLAR

Yapacağınız hazırlıklar çocuklar için ise onların ilgisini çekebilecek kahramanların pastalarının yapmak onları çok mutlu edebilir. Bu sunumlar her zaman doğal ürünler kullanılıp hazırlanmalı ki faydalı olunabilsin. Onlara hitap edecek minik pipetler, resimli tabaklar en hoş olabilecek sunum şekli olup onları mutlu etmeye yetebilir.

 

Cevap Bırakın