Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir? Mide şişkinliğimiz olduğunda ya da rahatlamak için içtiğimiz içeceklerden biridir maden suyu. Kalorisi olmadığından diyetteki kişiler tarafından da tercih edilir. Maden suyunun içinde bulunan bazı kimyasallardan dolayı cilt sağlığımız için oldukça faydalıdır. Maden suyunun meyveleri olanları da vardır ancak en sağlıklısının sade maden suyunun olduğunu unutmayın.

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Maden suyunu cildimize sürdüğümüz zaman bir rahatlama hissederiz. Maden suyu cildimizin pürüzsüz olmasını sağlarken cildimizin tozlardan arınmasını da sağlar. Maden suyu cildimizdeki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Maden suyu ile cildimizi silmek cildimizi temizler ve güçlendirir. Maden suyu içerisinde kalsiyum bulundurduğundan kemiklerimizi güçlendirir. Maden suyunun içinde magnezyum bulunduğundan kas ve sinir fonksiyonlarımızı olumlu etkiler. Maden suyu içmek kabızlık sorunumuzu önler. Tansiyonu yüksek olan kişilerin maden suyunu içmelerini önerilmez. Maden suyunu haddinden fazla tüketirsek böbreklerimizde taşlar oluşabilir. O yüzden maden suyunu içerken miktarına dikkat etmeliyiz. Mide yanma problemi olan kişilerin maden suyu içmesi sağlıkları açısından olumsuz etki yaratır. Normal su yerine kesinlikle maden suyunu tüketmemeliyiz. Çok maden suyu tüketen kişiler kendilerini huzursuz hissedebilir.

Maden Suyu Nerelerde Kullanılır?

Cildinizi önce temizleme ürününüzle yıkadıktan sonra maden suyunu pamuğa dökün ve yüzünüzü silin. Ardından da nemlendirici kreminizi sürün. Yüzünüze uygulayacağınız toniği pamuğa sürmeden maden suyu ile biraz ıslattıktan sonra yüzünüze sürün. Evde maskelerinizi yaparken normal musluk suyunun yerine maden suyunu kullanın. Göz farlarınızı yaparken cildini ıslatan bayanlardansanız normal su ile ıslatmak yerine maden suyu ile ıslatabilirsiniz. Makyajınızı temizlerken hiçbir ürün kullanmayın. Pamuğa maden suyu dökerek yüzünüzü silin böylece makyajınızı temizlemiş olacaksınız. Makyajınızı sabitlemek için kimyasal ürünler kullanmak yerine spreye koyduğunuz maden suyunu makyaj yaptıktan sonra yüzünüze sıkın. Cildinizde oluşan sivilceleri önlemek için 1 çay bardağı maden suyunun içine 4 damla limon suyu sıkın ve sivilcelerinize sürün. Bayanların korkulu rüyası olan selülitleri azaltmada da etkilidir. Selülitli olan bölgemize masaj yaparak maden suyu sürün. Bu şekilde selülitlerinizi azaltırken sıkılaşmasını sağlarsınız. Saçınıza maden suyu sıkın ve ardından kurutun. Bu şekilde saçlarınızın görüntüsünü güzelleştirirsiniz.

Cevap Bırakın