Alkali Diyeti Nedir? Kimler Bu Diyeti Yapabilir?

Alkali Diyeti Nedir? Kimler Bu Diyeti Yapabilir?

 Alkali Diyeti Ve Zayıflama

Son yıllarda popülaritesi iyice artan diyet yöntemlerinden birisi; Alkali diyetidir.

Alkali diyetini 3- 4 hafta boyunca mutlaka uygulamak gerekir. Bu diyeti uygularken sadece Alkali besinler tüketerek, vücuttaki yağlar erimeye başlar hem de ciltte gözle görülür bir, canlanma ve yenilenme görülür.

Alkali diyetinin bilinen hiçbir zararlı etkisi görülmemiştir ve bilinmemektedir. Zararlı etkilerin görülmediği bir diyet türü olduğu için iç rahatlığıyla uygulanabilen bir diyet çeşididir. Bu diyet sağlıklı ve hızlı bir şekilde bir ayda 5 kiloya kadar zayıflama görülmesini mümkün hale getirir.

Nasıl Uygulanır?

Bu diyeti uygularken en önemli kurallardan biri, akşam saat 7″ den sonra asla bir şey tüketmemeniz gerektiğidir. Saat 7′ ye kadar yenilmesi gereken besinler tüketilmeli sonrasında ise vücuda dinlemesi için zaman tanınmalıdır.

Alkali diyetini uygularken yenilmesi gereken sebzeleri çiğ olarak tüketmeli, çiğ yenilmesi mümkün olmayanları ise az yağda pişirerek tüketmek gerekir.

Alkali diyetinin temel kuralı ise gün içinde normal su içmek yerine, kişinin kendi imkanlarıyla da hazırlamasının mümkün olduğu, Alkali Suyu” nu tüketmesidir. Alkali suyunu öğünlerle birlikte ya da gün içinde herhangi bir zaman diliminde bol bol tüketmek gerekir.

Salatalık, ıspanak, turp, limon, zeytinyağı, zencefil, yumurta, koyun sütü, Hindistan cevizi, incir, hamsi, ton balığı gibi besinler, Alkali besinler arasında yer alır.

Alkali diyetini uygulamaya başladıktan sonra, vücutta ister istemez bazı istenmeyen, olumsuz yan etkiler görülmeye başlanılabilir. Bu durumun temel nedeni; vücudun, bu tarzda bir beslenme şekline alışık olmaması durumudur. Bu durumun yaşanması çok normaldir ve bu olumsuz yan etkiler çok ciddi bir şekilde görülmediği sürece, diyet asla yarım bırakılmamalıdır. Ciddi olumsuzluklar yaşanması durumunda ise vakit kaybı olmadan hemen bir doktora başvurmanız gerekir.

Cevap Bırakın