Aristo Diyeti Nedir? Diğer Diyetlerden Ne Farkı Vardır?

Aristo Diyeti Nedir? Diğer Diyetlerden Ne Farkı Vardır?

Aristo Diyeti Nasıl Yapılır?

Hızlı ve kolay kilo vermede son dönemlerde sıkça kullanılan Aristo diyeti özellikle ünlü isimlerin doğum sonrası aldığı kiloları vermek için başvurduğu bir yöntemdir. Dünyanın yaygın olarak kullandığı bu yöntemle 10 günde 2 beden incelmek olası bir durum.

 Diyetin Uygulanışı

Bu diyet ile zayıflamak isteyenler için önerilen en önemli detay güne erken saatte başlamak ve yataktan kalkmadan ilk olarak bir tane greyfurt yemek güne zinde kalkmaya yardımcı olmaktadır. Ancak kahvaltı için daha besleyici yiyecekler önerilmektedir. Yeşillik ağırlıklı kahvaltıda her diyette olduğu gibi ekmeksiz bir kahvaltı tercih edilir.

İçecek olarak yine bir bardak yeşil çay ve protein açısından zengin bir haşlanmış yumurta tercih edilebilir. Öğle yemeği olarak protein ağırlıklı besinler yemek gerekmektedir bu yüzden tavuk, balık veya et tercih edilmektedir. Yine öğle yemeğinde bol yeşillikli büyük porsiyon salata ve yanında bir kase yoğurt ile tüketilmektedir. Akşam yemeğinde proteinli bir yiyeceğin yanında haşlanmış sebze ve yine bol yeşillikli bir salata tercih edilirken içecek olarak karbonhidrat bakımından zengin meyveler önerilirken bu meyvelerin yerine nektarlarını yemekte yine aynı görevi görebilmektedir. Bu meyvelerin en önemlisi kayısıdır. Bu diyetin doğru uygulanması ile 3 gün içinde yağ yakımı başlamaktadır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise salatanın içine mısır, patates ve havuca yer verilmemesidir çünkü önerilen yemek listesi içinde bu besin değerlerine yer verilmektedir. Bu besinlerin tüketilmesiyle istenilen değerlerin dışına çıkmaktadır. Bu diyetin etkili olmasının bir diğer nedeni işlenmiş, paketlenmiş ve arıtılmış yiyeceklerden uzak durulması ve besinlerin gerçek tatlarının alınması ile birlikte sağlığa yararlı besinler tüketmenin yanında uygun pişirme önerilerine dikkat ederek sağlıklı bir zayıflama yöntemleri arasında yer alır.

Cevap Bırakın