Ayda 4 Kilo Verdiren Diyet Hangisi?

Ayda 4 Kilo Verdiren Diyet Hangisi?

Ayda 4 Kilo Verdiren Diyet Hangisi? 1

SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK NEDEN ÖNEMLİ?

Diyet sağlıklı bir şekilde yapıldığında, günlük alınması gereken protein, karbonhidrat ve yağın vücuda alınmasıyla zayıflamak isteyenlerin korkulu rüyası olmaktan çıkabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Zayıflama ancak günlük alınan kalorinin fazlasını gün içerisinde yakmakla mümkün. Yani günlük hayata en azından hafif tempolu hareketleri de dahil etmek şart. Enerjinizi düşürmeden, günlük işlerinizden geri kalmadan diyet uygulayabilmenin küçük sırlarını verelim.

HANGİ GIDALAR LİSTE DIŞI EDİLMELİ?

Buğday ununu, şekeri ve fazla tuzu sadece diyet listelerinden değil hayatınızdan çıkarmalısınız. Buğday unundan yapılmış ekmekler yerine, tam buğday ekmeği, çavdar ekmeği, yulaflı ekmekleri tercih edilebilir. Son yıllarda sağlıklı yaşam ve diyete verilen önemle beraber şekerin zehir olduğunu herkes öğrendi. Hal böyleyken yapay tatlandırıcılardan destek alıyor olabiliriz. Ancak bu da yapılabilecek yanlışlardan biri. Şekerin kendisi böylesine zararlıyken yapay olanından fayda beklemek yanlış olacaktır. Vücut için gerekli şeker meyvelerden ve havuç ve kırmızıbiber gibi renkli sebzelerden alınmalı ve mümkünse çay, kahve gibi içecekler şekersiz tüketilmelidir.

NASIL BİR DİYETLE AYDA 4 KİLO VERİLEBİLİR?

Sabah kahvaltısı günün önemli öğünlerinden. Kahvaltıda yukarıda bahsedilen ekmeklerden 2 ince dilim, 1 haşlanmış yumurta, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir, domates, salatalık ve mümkünse yeşil çay tüketilmeli. Kahvaltı saati en geç 10.00 olmalı. 11.30 gibi yiyeceğiniz bir küçük meyve ile ara öğün yapılabilir. Eğer kan şekeri ani yükseliyor ise bir çay bardağı süt ile tüketilebilir. Öğlen 13.30’da 80 gram kadar tavuk, balık veya etin yanında 1 bardak yoğurt ve bol yeşil salata, 15.00 ‘da bir küçük meyve yenilebilir. Akşam yemeği 19.00’da 8 kaşık kadar sebze yemeği yanında 50 gram kadar et ve salata ile yenilebilir. Ve 21.00’ da yenilecek 1 adet meyve ile gün tamamlanır. Böylece haftada 1, ayda 4 kilo verilmesi mümkün.

Bir Yanıt Bırakın