Burçlara Göre Diyet Listesi Oluşturulabilir Mi?

Burçlara Göre Diyet Listesi Oluşturulabilir Mi?

Burçlara Göre Diyet Listesi Oluşturulabilir Mi?

Burçlara Göre Diyet Listesi Oluşturulabilir Mi?

Sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsak eğer vücudumuza dikkat etmemiz fazlasıyla önem arz eder. Vücudumuzla barışık yaşamayı öğrenmeli, günlük bakım, beslenme alışkanlığımız ve yaşama nasıl adapte olacağımız bizim elimizdedir. Vücut yapısına ne denli iyi bakılacağına sadece ilgili kişiler karar verebiliriz. Çünkü herkesin bakış açısı ve dünya ile bağı farklılık gösterir. Farklı alerjik tepkiler gösteririz yahut tamamen ayrı bir görüntü çizilir. Bilim insanlarının bütün araştırmaları metabolizmamızdaki işlevleri belirleyen belli başlı fonksiyonların ve vücudun dış unsurlara tepki ihtimallerinin kişi tarafından tespit edileceğini gösteriyor. Yani bu ihtimaller dahilinde dengeli beslenme, gündemin ana konusu oluyor.

Burçlar ve Sağlık

Sağlık sadece ilgili kişi ya da uzman biri tarafından belirlenen beslenme programıyla dengeye oturabilir. Ve diyet yapmak bahane istemediği gibi sağlıklı yaşam için çizilmiş kırmızı çizgidir. İngiliz beslenme uzmanlarıyla beraber astrologlar da burçları farklı olan bireylerin vücutlarında bu burçlarla paralel bir şekilde birbirleriyle farklılık gösterdiğini tespit etmişlerdir. Bir topluluk ya da burçlara yaşam standartları koymak sorunları da beraberinde getirecektir.

Yaşanılan çevre ve gelir düzeyine bağlı olarak sürekli az ya da çok tüketince devamlı bir düzensizlik hakim olur hayatta. Burçlara bağlı olarak kişileri değerlendirmeye aldığımızda, alışkanlıklar ve davranışlar hususunda genel bir yorum yapabiliriz ancak yinede sorunların arkası kesilmeyecektir. Hangi burç nasıl bir beslenme alışkanlığı edinmeli sorusunun cevabı da gayet net, iradeli yaşam standartları çizilmeli.

İrade gücü ve Sağlıklı yaşam

Yaşam şartları her insana aynı etkiyi yapmıyor ve bazı insanları daha çok yıpratıyor. Bu etkilere sebep olan etmenlerin başında;

Sosyal alışkanlıklar, ruh hali, fiziksel özellikler, kişilik ve son olarak çevre faktörleri var. Buna altın anahtarımız iradeyi eklediğimiz zaman sağlıklı yaşam kaçınılmaz oluyor bir anda. Sağlıklı yaşam ancak dengeli beslenme ve sporla mümkün olabilir.

Bir Yanıt Bırakın