Buz Diyeti Nasıl Uygulanır?

Buz Diyeti Nasıl Uygulanır?

Zayıflama diyetlerinin temel amacı bildiğimiz üzere aldığımız kalorinin harcadığımız kaloriden az olması ilkesine dayanır. Bu amaçla düşündüğümüzde buzun bu işleme yararlı bir etkisi vardır.

Buz Diyetinin Temel İşlevi

Soğuk içecekler tükettiğimizde vücudumuz bu ısıyı kontrol altına alabilmek için belli bir miktar kalori harcar. Bu ilkeye dayanarak buz tüketerek vücudumuza ekstra bir kalori harcama görevi veriyoruz. Bu sayede hem zorlanmadan bir kalori verme işlemi uyguluyoruz hem de buzun kalorisi 0 olduğundan fazladan kalori almamış oluyoruz.

Buz Diyeti Nasıl Yapılır?

Kilo vermekte zorlanıyorum, iştahımı bir türlü kısamıyorum diyorsanız bu yöntem tam size göre. Çünkü bu yöntemle ne sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçeceksiniz ne de saatlerce spor salonlarında vakit harcayacaksınız. Gelelim bu yöntemin nasıl uygulandığına. Her yemekten sonra buzlu bir soğuk su içmek vücudunuza kalori yaktırırken bir yandan da sağlığın temel ihtiyacı olan suyu da tüketmiş olursunuz. Bilindiği gibi sağlıklı kilo vermek o kiloları geri almamak için çok önemli. Aynı zamanda bu buz diyeti yağsız diyetle ve iştah kesici bitki çaylarıyla uygulanırsa daha etkili olabilir.

Unutmayın ki, buz tüketmek soğuk algınlığına sebep olabilir ve dişlerinize zarar verebilir. Bu yüzden bu diyeti de uygularken aşırıya kaçmamalısınız. Kilo vermek istiyorsanız sağlıklı beslenmeyi sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçmeden bu işin nasıl olacağını öğrenmelisiniz. Buz diyeti bu konuda size yardımcı olabilir ancak çok az bir etkisi olacağından vermek istediğiniz tüm kiloları bu yöntemle veremeyebilirsiniz.

“Herkes bu yöntemle kilo verdi, ben neden başaramıyorum?” sorusunu kendinize soruyorsanız diyetlerin kişiye özel uygulanacağını, her insanın farklı bir metabolizma hızının olacağını unutmayın. En önemlisi başkalarının size olan bakışını sizi etkilemesine izin vermeyin. Siz bu halinizden memnunsanız kimsenin ne düşündüğü önemli değil. Sağlığım için kilo vermek istiyorum diyorsanız bu işe ilk önce kendinizi severek başlayın!

Cevap Bırakın