Çalışan Bayanlara Özel Diyet

Çalışan Bayanlara Özel Diyet

Çalışan bayanlara özel Diyet olarak birçok diyetisyenin veya doktorun kişiye özel yazdığı diyet listeleri bulunmaktadır. Bilindiği üzere çalışan bayanların ev dışında çalışırken işyerinde diyet yapmaları oldukça güç ve şartlar açısından zorlayıcı olmaktadır. Bu yazıda size en basit şekilde zorlanmadan iş hayatınızda uygulayabileceğiniz bir diyetten bahsedeceğim.

Nasıl Bir Diyet Programı Kullanılmalıdır?

Çalışma saatlerinize göre Çalışan Bayanlara Özel Diyet listenizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Unutmayın günün en önemli öğünü sabah kahvaltısıdır.

Sabah Kahvaltısı

Sabah kahvaltısı kan şekerinizi dengeler ve tüm gün boyunca açlık krizleri geçirmenize engel olmaktadır. Sabah kahvaltısında 1 ya da 2 dilim esmer ekmek, 1 dilim peynir, 1 domates, salatalık, biber ve yeşilliklerden oluşan bir kahvaltı yapabilirsiniz. Sabah kahvaltısında doyacağınız kadar yiyin ama sadece maksimum 2 dilim ekmek yenmesi gerekmektedir.

Öğle Yemeği

Çalışan Bayanlara Özel Diyet listesinde 8 yemek kaşığı sebze ya da et yemeği yenilebilir. Yanına bir kase hazır yoğurtlardan tüketilebilmektedir.

Akşam Yemeği

Çalışan Bayanlara Özel Diyet listesinde haftanın 3 günü akşam yemeğinde özellikle bir büyük dilim et veya 4 adet köfte ve yanına bol salata önerilmektedir. Haftanın geri kalan 2 iş gününde ise 7 ya da 8 yemek kaşığı sebze yemeği bol salata ve bir kase yoğurt ile tüketilmelidir.

Ara Öğünler

Çalışan Bayanlara Özel Diyet listesinde ara öğünler mutlaka olmalıdır. Tavsiye edilen ise kahvaltı ve öğle yemeği arasında saat 11:00 da ve öğle yemeği ile akşam yemeği arasında saat 16:00 da ara öğünün yapılması gerektiğidir. İş yerinde tüketebileceğiniz en güzel ve kolay ara öğün evden getirebileceğiniz ya da paketli gıda olarak da çeşitleri bulunan kuru yemişler ve meyvelerdir. 4 kuru kayısı ya da 1 adet mevsim meyveleri ara öğün olarak sağlıklı besinlerdir.​​​

Cevap Bırakın