Çalışan Kadınlar İçin Diyet Tavsiyeleri Nelerdir?

Çalışan Kadınlar İçin Diyet Tavsiyeleri Nelerdir? Hem ev kadını olup hem de iş kadını olmanın birçok zorluğu vardır. İki işi birden yürütüp bu arada zayıflamak isteyen kadınların işi daha da zorlaşır. Evde olup çalışmayan kadınlar zayıflamak istediklerinde diyet listelerine harfiyen uyabilirler.

Çalışan Kadınlar İçin Diyet Tavsiyeleri Nelerdir?

Çalışan Kadınlar İçin Diyet Tavsiyeleri Nelerdir?

Çalışan Kadınlar İçin Diyet Tavsiyeleri Nelerdir?

Ancak çalışan kadınlar için bu duruma uymak çok da kolay değildir. Sabah kahvaltısını evde yaptıktan sonra işe geldiklerini varsayarsak öğle yemeğine kadar ara öğün yapmak zorundalar. Öğle yemeğini yedikten sonra bir ara öğünleri daha olacaktır. Ara öğünlerinde evden iş yerine götürdüğü bir avuç badem, bir kâse yoğurt ya da meyve tüketmeleri oldukça sağlıklı olabilir. Akşam yemeğine kadar da muhtemelen eve gidilmiş olur. Diyet esnasında en önemli şey yeteri miktarda su içmektir. Sağlıklı bir insanın günlük düzenli olarak 2-2,5 litre su içmesi sağlığı açısından gereklidir. Ben bol miktarda sıvı tüketiyorum ancak su içemiyorum onun yerine geçiyor mu diyenler elbet oluyor çevremizde. Hayır hiçbir sıvı vücudumuz için vücudumuz için gerekli olan suyun yerini tutamaz.

Günlük Kaç Kalori Alınmalıdır

Zayıflamak isteyip çalışan kadınlar günlük 1300-1800 arasında kalori almalıdır. Bu kalori miktarının altında kalori alan kişilerde halsizlik, yorgunluk, baş dönmesi meydana gelebilir. 1800 kalorinin üzerinde kalori alındığında da kilo vermek yerine kilo alırız. Bu yüzden bu kalori miktarlarının ne altında ne üstünde kalori almamaya dikkat etmeliyiz. Çoğu çalışan kadınlar simit diyeti yaparak bütün öğünlerinde simit tüketerek kilo vermeyi amaçlarlar. Oysaki bu çok yanlış bir beslenme diyetidir. Kilo vermemiz için olumlu bir etkisi olmadığı gibi birçok rahatsızlık yaşamamıza bile sebep olabilir. Kulaktan duyma diyetler ya da şok diyetler yapılacağına bir diyetisyene gidilerek bünyesine uygun diyet listesini alıp onu uygulaması daha sağlıklı olur.

Öğlenleri genellikle protein ağırlık beslenip akşamları da sebze yemekleri ve bir kâse yoğurt tüketmemiz oldukça sağlıklıdır. Çalışan kadınlar zaten diyet listeme uyamıyorum o yüzden bari ekmek yemeyerek zayıflayım diye düşünebilirler. Zayıflamak isteyen herkes günde iki dilimde olsa ekmek tüketmelidir. Vücudumuz için yeteri miktarda ekmek tüketmemiz gerekmektedir.

Bir Yanıt Bırakın