Diyet Krep Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

Diyet Krep Nasıl Yapılır? Malzemeleri nelerdir? Diyet krep malzemeleri ; 1 yumurta , 1 su bardağı yarım yağlı süt , bir su bardağı tam buğday unu , isteğe bağlı olarak bir tutam tuz ve bir tutam karbonat.

Diyet Krep Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

Diyet Krep Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

İlk olarak 1 yumurta ve yağsız süt bir kabın içinde çırpılır. Karışımın içine un , tuz ve karbonat eklenip çırpılır. Hazırlanan karışım yağsız veya seramik bir tavada pişirilir. Hazırlanan karışımdan 6 adet krep hazırlanabilir. Dilerseniz muz , biraz bal , kayısı veya tarçın ile krepi tatlandırabilir. Diyet ürünler tüketirken aynı zamanda keyif alabilirsiniz. 1 adet krep ek malzeme ile tüketilmeden 60 kcal , 2.75 gram protein içermektedir. Yukarıda belirttiğim ek malzemeler ile tüketilirse bir porsiyonu 105 kcal , 2.75 gram protein içermektedir.

Diyet yaparken krep yiyebilir miyiz ?

Diyet yaparken elbette krep yiyebiliriz. Aslında diyet yapıyor olmak yerine sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak bireylere istediğini yiyebilme hakkını verir. Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak ise bir süreçtir. Özellikle düzensiz ve sağlıksız beslenen kişiler için zor olabilir. Ama imkansız değildir. Bu sebeple ilk olarak sağlıksız beslenme alışkanlıklarımızı tespit etmemiz gerekir. Örneğin sürekli yağlı yiyecekler tüketiyorsanız öncelikle bunu tespit edip canınız bu yiyeceklerden çektiğinde onların yerine ne yiyebileceğinize karar verebilirsiniz. Bir şeyin bizim için alışkanlık haline gelmesini istiyorsak tekrar tekrar yapmalıyız. Bu sebeple vazgeçmeden kararlı bir şekilde beslenmeye devam etmeliyiz. Normal un ile kalorisi daha yüksek bir krep yapmak yerine yukarıda belirtilen tarife uygun kalorisi çok daha düşük krepler hazırlayabilir. Rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Aslında her yemeğin daha sağlıklı bir tüketilme şekli vardır. Önemli olan kişilerin sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirip , bir yaşam biçimi olarak benimsemesidir. Aynı zamanda marketten yaptığımız alışverişler de beslenme düzenimizi etkiler.

Bazı marketlerde sağlıklı beslenme bölümlerine daha çok özen gösterilir. Bu marketlerden alışveriş yapabilirsiniz. Günümüzde sağlıklı beslenmek popüler bir konu haline gelmiştir. Birçok kişisel bakım marketinde bile sağlıklı yaşam reyonu bulabilirsiniz. Sağlıklı yaşamaya ve beslenmeye karar verdiğinizde bir arkadaşınız ile başlarsanız birbirinize destek olup devamlılığını sağlayabilirsiniz. Sağlıklı beslenme ve yaşamın en önemli faktörlerinden biri de spor yapmak , hareketli olmaktır. Spora gidemiyorsak bile yürüyüş yapmaktır. Ama ilk olarak kendimize güvenip kararlı olmamız gerekir. Bu süreçleri benimsedikten, sağlıklı beslenmeye başladıktan sonra gönül rahatlığı ile diyetteyken krep tüketebilirsiniz.

One Response

Cevap Bırakın