Diyet Sporu Nasıl Yapılır?

Diyet Sporu Nasıl Yapılır?

Spor bildiğiniz gibi, her konuda sizlere daha rahat bir ortam sunmaktadır. Sadece rejim yaparak kilo vermek yerine sağlıklı bir şekilde kilo vermenin altında yatan sır kuşku yok ki, spor da yapmaktır.

Spor yapmak deyince, eğer rejim ya da kilo verme için spor yapacaksanız sporun yapılma şekilleri de çok büyük önem arz etmektedir. Şimdi sizlere bu konuda gerekli bilgileri aktaracağız. Sizler de bu sayede tüm konular hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Sporu Periyodik Yapınız

İlk olarak sporda dikkat edilmesi gereken kuşku yok ki, yapacağınız sporun periyodik olarak yapılması gerekliliğidir. Rejim ile birlikte yapılan spor, eğer kilo vermeye dönük ise, bu durumda kardio ağırlıklı olmalıdır. Yani bu spor yağ yakımına dönük spor olmalıdır. Vücudun gelişmesi için yapılan sporlar kilo vermeye dönük yapılan sporlar değildir. Çünkü vücut geliştirme, yağların parçalanarak kasa dönüşmesi ile yapılmaktadır. Doğal olarak yağlar yakılmamaktadır.

Bir söz vardır, ”Taşı delen suyun kuvveti değil, sürekliliğidir.” diye. İşte sizler de spor yapmaya karar verdiyseniz bir gün çok fazla çalışıp 3 gün yatarsanız bu durumda istediğiniz sonuca ulaşamazsınız. Çalışmalısınız elbette, ancak, asıl önemli olan vücudu alıştırarak, performansı yükselterek ama periyodik olarak düzenli çalışma yapmak olacaktır.

Spor Konusunda Yanlış Bilinenler

Diyet sizlere birebir kilo verdirmez. En azından çok zor kilo vermenizi sağlamaktadır. Spor bu işi kolaylaştırmaktadır. Ancak, bu konuda da yanlış bilinenler vardır. Örnek olarak, kardio çalışma dediğimiz yağ yakıcı egzersizler sizlere çok faydalı olmaktadır. Ancak, kilo kaldırma ve kas yapmaya dönük egzersizler sizlere kilo verdirmeyecektir. Bunu bilerek hareket etmek gerekir.

Diyet Sporu Önerileri

Sizlere şimdi rejim sürecinde yapabileceğiniz diyetlerinize ek spor önerilerinde bulunacağız. Öncelikli olarak step hareketleri çok etkili olacaktır. Bunlar hem bacak çalıştırırken, aynı zamanda da karın yağlarından kurtulmanız için faydalı hareketlerdir. Günlük yapacağınız yürüyüş ve koşu kesinlikle çok faydalı olacaktır. Ancak, kısa koşular değil, uzun ve tempolu yürüyüşler ile koşular sizlere fayda sağlayacaktır. Vücudunuzda bulunan ödemden kurtulmak için rejimin en önemli parçası olan suyun vücudunuza çok alınması ile birlikte, hızlı bir şekilde kilo vermek için bu ödemin vücudunuzdan atılmasının en önemli ikinci yolu ise, bol bol terlemekten geçmektedir. Bu yüzden de sizleri terletecek kardio çalışmaları yapmanız gerekmektedir. Bir spor salonuna gittiğinizde de sizlere öncelikli olarak koşu bandı ve bisiklet önerileri olmasının sebebi aslında budur. Günlük yakmış olduğunuz enerji yani kalorinin arttırılarak vücudunuza aldığınız kalorinin üstünde tutularak kilo atmayı sağlamak olmaktadır.

 

Cevap Bırakın