Diyet Yapanlara Etkili Tavsiyeler

Diyet Yapanlara Etkili Tavsiyeler

Diyet yapmak yaşamının bir döneminde herkesin aklından geçmiştir. Hatta pek çok kişi diyete başlamış ancak azmini koruyamayarak kısa süre sonra diyetini sonlandırmıştır. Diyet süresince beklenen gelişmenin beklenen hızla gerçekleşmemesi, diyet yapan kişilerin diyetlerinden vazgeçmelerine neden olmuştur.

Diyetin Verimini Artırmak İçin

Diyet bir kaç günlük bir şey değil, uzun sayılabilecek bir süreçtir. Bu nedenle gıda yönetimi kadar, süreç yönetimi de oldukça önemlidir. Bu süreçte kendinizi bunaltacak kadar kısıtlamamanız ve ulaşım alışkanlıklarınızı değiştirerek bol bol hareket etmeniz gerekmektedir. Gerek yürüme mesafesinde olan yerlere yürüyerek gitmek gerekse toplu taşıma kullanırken bir kaç durak önce inerek yürümek diyet sürecinden alacağınız faydayı maksimum düzeye çıkaracaktır. Ayrıca vaktiniz elverdiğince yürüyüşe çıkmanız ve asansör yerine merdiven kullanmayı tercih etmeniz de hareketliliğinizi epey artırmanız anlamına gelecektir.

Metabolizmanızı Hızlandırın

Metabolizmanın hızlanması vücuda alınan gıdaların çok daha hızlı yakılması anlamına gelmektedir. Herkesin metabolizma hızı farklı olsa da, metabolizmayı hızlandırmak herkesin elinde olan bir durumdur. Bunu sağlamak için bol bol yeşil çay içilmesi, brokoli tüketilmesi, yemeklere mutlaka kırmızıbiber atılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ayrıca günlük olarak 2 bardak süt içilmesi ya da eş değer miktarda yoğurt tüketilmesi metabolizmayı hızlandırma konusunda size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

İradenizi Güçlendirin

Başlanan diyetlerin sona ermesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi kişilerin irade konusunda zorluk yaşamalarıdır. İrade diyet yaparken bize lazım olsa da, aslında diğer tüm konularda irademizin güçlendirilmesi gerekmektedir. Güçlü iradenin etkileri her konuda kendisini fazlasıyla gösterecektir.

Kendinizi Motive Edin

Bazı kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kilolu, bazıları ise çok daha zayıf gösterebilirler. Kıyafet seçimi yaparken mutlaka doğru kıyafet tercih edilmelidir. Böylece kişiler aynada kendilerine bakarken daha zayıf göründüklerini fark edecek, kilo verdikleri zaman çok daha iyi bir görüntüye kavuşacaklarını görerek motivasyonlarını artıracaklardır.

Cevap Bırakın