Diyet Yaparak Nasıl Zayıflarım?

Diyet Yaparak Nasıl Zayıflarım?

Bazı insanlar için fazla kilolardan kurtulmak oldukça zor olabiliyor. Bunun nedeni ise kilo verme sürecinde hatalar yapılmasıdır. Sağlıklı ve kolay kilo vermek için bu hataların düzeltilmesi önemli yer alır. Sağlıklı zayıflamak için en önemli öneri olan düşük karbonhidratlı bir diyettir. Bu diyete şeker ve ekmeği keserek başlamalısınız. En etkili ve hızlı kilo verme yöntemleri içinde önemli yer alır. Düşük karbonhidrat diyetinin en büyük avantajı ise daha az yemek yemek istemenizi sağlamasıdır. Bu diyet hiç spor yapmadan günde 1 saat spor yapma avantajına sahiptir. Hatta oturduğunuz yerde bile daha fazla yağ yakmanızı sağlar. Düşük karbonhidratlı yiyeceklerin sağlığa faydası oldukça etkilidir ve en akıllıca diyet olarak geçer. Yemeği sadece acıktığınız da yemelisiniz. Çünkü vücudumuz karbonhidrata ya da yağa ihtiyaç duyar. İkisi aynı anda kesildiğinde yorgunluk, bitkinlik, açlık ve yemek yeme isteği daha çok ortaya çıkar. Karbonhidratı vücudumuz dan eksiltirken, doğal yağlarla o eksiği doldurmalıyız. Örneğin; Kaymak, zeytinyağı, tereyağı, balık, yumurta ve kırmızı et gibi. Vücudumuz karbonhidratı atarken bu doğal yağlardan yemek, vücudumuz insülin seviyesini azalttıkça bu yediğiniz yağlar enerji olarak yakılacaktır.

Diyette en önemli faktörlerden biriside gerçek yiyecekler yemektir. Diyet sadece zayıflamak için değil aynı zamanda sağlıklı bir beslenme olmalıdır. Hazır yiyecekler den olabildiğinizce uzak durun ve kendinizi doyana kadar doğal sebzelere yöneltin. Gerçek gıdalar az kalori ve yüksek besin içerir. Yediğiniz yemeklerin kalorisine dikkat göstermeye önem verin. Diyetinize başlamadan önce tansiyon, kan şekeri ve kolesterolünüzü ölçmeyi ve gözlemlemeyi unutmayın. Bu işaretçiler düşük karbonhidratlı diyete başladığınız andan itibaren daha iyiye gidecektir. Düzenli aralıklarla takip etmelisiniz. Bunu görmek ise size önemli motivasyon sağlayacaktır. Hem kilo vermenin, hemde sağlıklı olduğunuzun mutluluğu üzerinizde olacaktır. Diyette en önemli faktörlerden biride sabırlı olmaktan geçer. Sizi fazla kilolu hale getiren yılların birikimidir. Bu yüzden kiloları hemen veremezsiniz. Bunu hemen yapmaya yeltenmek sizi aç bırakmaktan başka bir işe yaramaz. Sabırlı, sağlıklı bir diyetle zayıflama hayallerinize uzun vadede kavuşabilirsiniz.

Zamanla kilo vermeye başladığınız anlarda kilo verme durumunuz birden durabilir ve bu normal bir durum olarak bilinir. :Çünkü yağlar giderken vücudumuz kas yapmaya başlar. Bir kaç hafta içerisin de bu durum kendiliğinden düzelecektir. Zayıflamak isteyen erkekler ise ilk başlangıç olarak birayı kesmelidirler. Çünkü bira yağ yakımını durduran ve çok hızlı bir şekilde sindiren karbonhidratlar içermektedir. Bira yerine az şeker barındıran şarap içebilirsiniz.

 

Cevap Bırakın