Diyet Yaparken Alkol İçilir Mi?

  Diyet Yaparken Alkol İçilir Mi?

Genelde herhangi bir kilo kaybı diyet listesinde, alkollü içecekleri bulmanız olası değildir. Bununla birlikte, bu bir diyet yaparken alkol içemeyeceğiniz anlamına gelmez. Aslında, uygun miktarda içmek, vücut ısınızı yükselterek ve yağ hücrelerinin büyümesini yavaşlatarak kilo kaybı yaşamanızı daha da arttırabilir. Eğer diyette alkol tüketmek istiyorsanız, doğru içkileri seçmeli ve yediğiniz miktar ve kalorileri kontrol ederek dengeli bir hale getirmelisiniz.

Diyette Hangi Alkollü İçkiler Tüketilmeli

Saf alkollü içki (ayrıca likör olarak da bilinir) tipik olarak diğer alkollü içeceklerden daha az kalori ve karbonhidratın yanı sıra, çok daha az şeker içerir.

Eğer düşük karbonhidratlı bir diyet yapıyorsanız, viski, brendi veya tekilayı tercih edebilirsiniz. Çünkü bu içkiler sıfır karbonhidrat içerir. Öte taraftan, böyle bir diyette bira gibi karbonhidrat içeriği fazla olan bir içki tercih etmemelisiniz. Viski, votka ve rom, yalnızca 64 kaloriye sahipken, bira porsiyon başına yüz kaloriden fazladır.

 Suyun Alkol Kullanımındaki Rolü

Yemek yanında alkolün alternatifi sudur. İçtiğiniz her kadeh alkollü içki ile bir miktarda su tüketirseniz, aldığınız alkol oranını olabildiğince azaltabilirsiniz. Bir barda ya da lokantada iseniz, içkinizle beraber buzlu su sipariş edin ve içki yudumlarınızın arasına su yudumlarını ekleyin.

Ayrıca, Eve Döndüğünüzde, Yatmadan Önce Bir Bardak Su İçmeye Çalışın

Eğer planlı ve programlı bir sistemle, alkolü diyetinize dahil etmeyi başarabilirseniz ve uygun içkiyi tercih ederseniz, alkol sanıldığının aksine diyetinize sizi rahatlatarak katkı sağlayabilir. Böylelikle kendinizi, kısıtlanmış hissetmeden diye ve yasaklar içinde kaybolmadan zayıflama serüveninizi sürdürebilirsiniz.

Bu Alışkanlıkları Diyet Dışındada Sürdürün

Diyet süreci dışında da içki ile aranızda bu şekilde bir ilişki kurmayı başarabilirseniz, alkol beslenmenizi olumsuz etkileyen ek kalori sorunu olmaktan çıkacaktır.

 

Cevap Bırakın