Diyetisyenler Ne Kadar Maaş Alır?

Diyetisyenler Ne Kadar Maaş Alır?

Diyetisyene sadece kilo problemlerinden şikayet eden ve sağlıklı olmadığını düşünenler mi başvurmalıdır? Eğer cevabınız evet ise yanılıyor ve şuan da iyi giden sağlığınızı uzun süreli olarak düşünmüyor, hatta kendi kendinize “ Benim için diyet gereksiz bir şey. ” bile diyor olabilirsiniz. Diyetisyenlere yalnızca hastalık durumunda başvurulacağı her ne kadar kalıplaşmış bir algı olsa da onlara daha çok sağlıklıyken başvurulacak profesyonel sağlık mensupları olduklarını ve sağlığımızı riske atmadan önce başvurmamız gereken bir önlem olarak düşünmeliyiz. Bu kalıplaşmış fikirden uzaklaşmak önümüze uzun ve sağlıklı yıllar kazandıracaktır.

Diyetisyenler Nerelerde Çalışır?

Başta Devlet Hastaneleri, Özel Hastaneler ve Özel Klinikler en yaygın görülen görev yerleridir.

Devlet Hastanelerinde Çalışan Diyetisyenlerin Maaşı Ne Kadardır?

Göreve yeni başlayan bir diyetisyenin Devlet Hastanesinde aldığı maaş yaklaşık olarak 2.900 ₺ . Tabi ki bu durum işe başladığı zaman ile değişiklik gösterebilir.

Özel Hastanelerde Çalışan Diyetisyenlerin Maaşı Ne Kadardır?

Özel Hastanede çalışan bir diyetisyenin maaşı Hastanenin kalitesi, diyetisyenin hastaya olan potansiyeli, hafta sonları ek olarak çalıştığı günler ve ek olarak çalıştığı saatler, çalıştığı birim, hastanede çalışan diğer sağlık personellerinin maaşı, diyetisyenin o an’a kadar yapmış olduğu deneyimlerine göre değişiklik gösterebilir.

Özel Hastanede yeni başlayan bir diyetisyenin en az maaşı 2.500 ₺, ortalama maaş 3.500 ₺’ dir. 5 yıl deneyimli bir diyetisyen maaşı 4.000 ₺, ortalama maaş 5.500 ₺’dir

10+ yıl deneyimli bir diyetisyen maaşı ise yaklaşık 6.000 ₺, ortalama maaş 9.500 ₺’ dir. Sağlığımız bugün yerinde olabilir ama yarın da her şey için çok geç olabilir. Bunu önlemek ve hayatınıza daha huzurlu bir şekilde devam etmek için bir diyetisyene başvurabilir, daha rahat bir nefes alabilirsiniz.

Sağlıklı yemek, gelmiş geçmiş en iyi ilaçtır.

Cevap Bırakın