Dukan Diyet Ekmeği Nasıl Yapılır?

Dukan Diyet Ekmeği Nasıl Yapılır?

Dukan diyet ekmeğinin tarifi ile forma girmek isteyenler hem ekmeği kesmek zorunda kalmadıkları gibi üstelik bol elyaf kaynağı olan bu ekmekle sağlıklı beslenmiş olacaklardır. Bu sağlıklı ekmeğin tadı da normal ekmeği aratmadığı gibi üstüne iyi kavrulmuş tadıyla daha da hoşunuza gidecektir. Bu ekmeği kızartarak kahvaltılarda da değerlendirebilirsiniz.

Tabiki bu forma girerken, ekmek yemeye ve bu tarifin kurallarına uymaya yenilikçi yollar bulmaya çalışmaktadırlar. Bu ekmeğin yapımındaki kullanılan malzemeler de önem taşımaktadır. Bununla birlikte, hazırlamak biraz zaman ve enerjiye ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu harika form ekmeği tarifini kurallara uygun yapabilmeniz için işte kullanabileceğiniz tarifler ;

 Gerekli Malzemeler:

3 adet yumurta

6 yemek kaşığı yulaf kepeği

2 çorba kaşığı buğday kepeği

2 yemek kaşığı soya unu

6 çorba kaşığı yağsız süt tozu

Özünüz varsa, kullanabilirsiniz. Ya da en sevdiğiniz lezzetten 25 damla kullanın. Konsantre ürünün detaylarına işaret eder.

6 çorba kaşığı düşük yağlı yoğurt

Tuzun tadına bakarak kendinize göre ayarlayın

1 çorba kaşığı toz pudra.

 Yapılışı :

Bir yiyecek işlemcisinde ve ya bir blendırda, yumurtaları iyice ezin ve her maddenin tarifi görünen sırayla, son olarak kabartma tozuya yavaş yavaş ilave edin.Fırını önceden ısıtın 210C 25-30 dakika pişirin veya hazır oluncaya kadar pişirin.

 Not :

Soy lifi dönüşü çözünür ve çözünmez lif bakımından zengindir, çözünebilir lif kolesterol ve kan glikoz düzeylerinde düşüşten, bağırsak fonksiyonunu düzenleyen çözünmezlikten sorumludur. Görünüm ve doku düz çiçeğe çok benzediğinden, mükemmel bir yedektir.

 Gerekli Malzemeler :

4 çorba kaşığı yulaf kepeği

1/2 çay kaşığı kabartma tozu

2 çorba kaşığı yağsız Yunan yoğurdu

4 çorba kaşığı yağsız krem ​​peynir

2 adet yumurta

1/2 çay kaşığı soğan tozu

1 çay kaşığı kuru kıyılmış soğan

1/2 çay kaşığı sarımsak tuzu

1/4 çay kaşığı biber

1/2 çay kaşığı italyan otu baharat

 Yapılışı :

Malzemeleri bir kasede çırpın. Mikrodalgada da kullanılabilecek bir kapta karıştırınMikrodalga 750 watt’da 4 dakikaya ayarlanmalıdır. 4 dakika bittikten sonra mikrodalga fırından alın ve birkaç dakika soğumaya bırakın. Ekmeği konteynırdan çıkarmak için çanağı bir tahta üzerine ters çevirin. Ekmeği yaklaşık 2 kare olacak şekilde kesin. Ekmeğin her iki tarafını altın sarısı kahverengine kadar ekmek kızartma makinesi ve kavun taraklarına yerleştirin. Toplam 4 karabiber tostu yapmak için kareleri yarıya kesin. ( 2 porsiyonluk tariftir. )

Cevap Bırakın