Dünyanın En Etkili 3 Diyeti

Dünyanın En Etkili 3 Diyeti

Detoks Diyeti

Vücudumuzdaki zararlı maddeleri uzaklaştırmak amaçlı yapılan diyete Detoks diyeti deriz. Vücut her geçen gün kendini yenilemeye gider. Bol bol su tüketilmelidir. Günde en az 3 litre su tüketmelisiniz. Bu suyun içine limon ilave edilmelidir. Limon vücudu detoksta iter ve kilo verimini kolaylaştırır. Ek takviye vitaminler alınabilir. Sigara ve alkolden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Onun yerine sağlığa zarar vermeyen likit sigaralar kullanılabilir. Bol meyve tüketilmelidir. Yapılabiliyorsa gece yatmadan önce bir kase meyveli yoğurt tüketilmelidir. Detoks Diyet’ inde Şekerden uzak durulmalıdır.

Dukan Diyeti

Dukan diyetinde karbonhidrat ağırlıklı besinlerden kaçınılmalıdır. Bu diyet canınızı pek sıkmayacaktır. Balık ve et tüketiminde sınır konulmamıştır. Diyette protein almanız gereken zamanlar da vardır. Bu diyetin amacı ilk beş gün içerisinde kişiye 3 kilo verdirmektir. On günlük bir programın içerisinde proteini bol besinler tüketmelisiniz.Dukan diyetine başlayacak olan kişilerin ise kolesterol şeker ve kalp rahatsızlığı olmaması gerekir. Bu kişiler bu diyeti yapmamalıdır aksi durumda ise sağlık sorunlarının daha da ileri dereceye ilerleyerek vücudun metabolizmasını bozacaklardır. En önemlisi sağlık kimse sizlerden değerli değildir.

Taş Devri Diyeti

Taş devri diyetinde karbonhidrat almamız yasak olduğundan ötürü sürekli tok kalabiliyoruz. Süt peynir ve kahvaltıyı bir dilim ekmek oluşturuyor. Bu diyetimizde üç beyazdan kesinlikle kaçınılmalıdır. Yoksa diyetimizin faydasını göremeyiz. Et ve et ürünlerinde sınırlaması bulunmadığından dolayı diyet yapacak kişilerin tercihleri arasında olmakla birlikte son zamanlarda Türkiye’de de oldukça ilgi gören bir diyettir.

Diyetler her ne kadar sağlıklı olursa olsun diyet yapmaya karar verdiğinizden sonra mutlaka bir diyetisyen ile iletişimde olun kan değerleri sağlık açısından önemlidir ve her ne olursa olsun diyet sağlığınızdan önemli değildir. Doktorunuza danıştığınız takdirde onlarda size uygun diyet programını hazırlayacaklardır.

Cevap Bırakın