Evde Formda Kalmanın Yolları

Evde Formda Kalmanın Yolları

Havaların soğuması ile birlikte evlere kapanan insanlar, yaz mevsimindeki enerjisini kaybedip mevcut kilosunu korumakta zorluk çekebilir hatta kilo alabilirler. Bunların önüne geçebilmek için sizlere sunabileceğimiz birkaç yöntem var. Bu yöntemler sayesinde kışın evinizden çıkmadan bile kilonuzu koruyabilirsiniz. Formda kalmak artık zor değil!

Su Tüketmeye Önem Gösterin

Soğuk havalarda su içme isteğinizin en az seviyeye geldiğini biliyoruz ancak su, metabolizmanızı hızlandırmada önemli bir rol oynar. Bu yüzden gerekirse hatırlatıcı kullanarak günde vücudunuzun ihtiyacı olan su miktarını tüketmeye dikkat edin. Özellikle sabahları uyandığınızda güne bir bardak su içerek başlamanız oldukça faydalı olacaktır.

Güne Kahvaltısız Başlamayın

Birçok insan, öğün atlayıp yemek yemeden daha hızlı kilo vereceği düşüncesinde olur. Ancak bu, kilo vermenize bir fayda sağlamaz. Özellikle kahvaltı gibi günün en önemli öğününü atlamak son derece yanlıştır. Protein bakımından zengin olan bir kahvaltı, sizi gün boyu ayakta tutmaya yardımcı olur ve açlık hissinizi en aza indirir. Böylelikle günün diğer saatlerinde aşırı yemek yeme isteğinizin önüne geçmiş olursunuz.

Ara Öğün Yapmayı Unutmayın

Üç ana öğün arasında yaptığınız bu ara öğünler, gün içindeki açlığınızı bastırmanıza, tatlı krizlerinizi önlemenize, metabolizmanızın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. Bir meyve, yoğurt veya bir avuç kuruyemiş tüketmeniz sofraya otururken aşırı aç olmanızı önler ve yemek masasından kalktığınızda herhangi bir pişmanlık yaşamazsınız.

Evde Spor Yapmak Mümkün

Havalar soğuk olduğu için dışarı çıkamıyorsunuz, vaktiniz olmadığı için spor salonuna gitmiyorsunuz ama merak etmeyin bunlar kilo vermenizin önüne geçebilecek bahaneler değil. Ev ortamında çok rahat uygulayabileceğiniz ve son derece etkili olan hareketler var. Bu hareketleri, her gün günde 15-20 dakika olmak üzere tekrarlarsanız sonuçlarına siz bile şaşırabilirsiniz. Eğer hareketleri yapmaktan sıkılırsanız, sevdiğiniz müzikleri açarak dans edebilir, sporunuzu eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Cevap Bırakın