Fazla Kilolarımdan Nasıl Kurtulurum?

Fazla Kilolarımdan Nasıl Kurtulurum?

Sıcak yaz aylarına girdik, kim istemez ki kendini denizin ferah sularına bırakmayı, Tatile gidemiyor musunuz? Yoksa fazla kilolarınız mı var? Durun öyleyse hemen panik yapmayın bu makale tam size göre. Fazla kilolarınızdan kurtulup deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmaya hazır mısınız?

Her şeyin başı irade. Gelin sizinle bir konuda anlaşalım: eğer siz kilo vermeyi gerçekten kafaya koyduysanız o kiloları bir şekilde mutlaka verirsiniz. Yeter ki buna inanın, kendinize inancınız tam olduktan sonra manken gibi fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanıza hiç bir şey engel olamaz.

Fazla Kilolarımdan Nasıl Kurtulurum? 1

Diyet diyet diyet

Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın ilk şartı düzenli bir beslenme listesi. Şunu asla unutmayın yediğiniz ve içtiğiniz her şey sindirim sistemindeki gerekli aşamalardan geçtikten sonra vücudumuzun bir parçası haline geliyor. Denklem çok basit: ne kadar sağlıklı beslenirseniz vücudunuz da o kadar sağlıklı olur, ne kadar sağlıksız beslenirseniz, yedikleriniz doğrultusunda vücudunuz da o kadar sağlıksız olur. Sadece diyet yapmak tabi ki sağlıklı kilo vermek için yeterli değil. sağlıklı kilo vermekten söz edeceksek eğer spor olmazsa olmazımız haline gelmeli.

Doğru diyet listesi nasıl hazırlanır?

Her şeyden önce bu işi bir diyetisyen kontrolünde yapmalısınız. Bilinçsizce hazırlanan bir diyet listesi zayıflayayım derken sizi tamamen sağlığınızdan uzaklaştıracağı gibi ölümle dahi sonuçlanabilir. Diyetisyeninizin yapacağı teknik ve tıbbı ölçümlerin ardından hazırlayacağı kişiye özel diyet listesine uyduğunuz taktirde dilediğiniz kiloya sağlıklı bir şekilde kavuşmanız hiçte sürpriz olmayacaktır.

Su her derde deva

Su hayattır. Evet su kelimenin tammanasıyla hayattır. Diyete başlarken yapmanız ve asla ihmal etmemeniz gereken ilk şey günlük yeterli su tüketimini gerçekleştirmenizdir. Günlük su tüketiminiz yeterli miktarda olmadığı taktirde vücüdunuzda biriken toksinler atılamayacak, organlarınız düzenli ve sistematik çalışmayacak, kan dolaşımınız yavaşlayacak, hücre yenilenme hızınız minimum seviyelere düşecektir. Diyet yapın ya da yapmayın su hayatınızın her döneminde beslenmenizin en önemli parçası haline gelmeli.

Sağlıklı bir diyet listesinin ikinci ön şartı ise şeker ve şekerli ürünlerden olabildiğince uzak durmanızdır. Hatta uzak durmak yetmez şekeri hayatınızdan tamamen çıkarmanız gerekir. Şeker vücudunuzun ve bağışıklık sisteminizin en büyük düşmanlarından biridir. Şeker vücudunuzdaki zararlı hücreleri besleyerek çoğalmalarına neden olduğu gibi faydalı hücrelerin yenilenmesine de engel olmaktadır. Sağlıklı bir diyet listesine dair yapacağımız son tavsiye bol sebze ve meyve tüketimidir. Ara öğünlerde tüketeceğiniz bir porsiyon meyve sindirim sisteminizin sürekli çalışmasını sağlayacaktır.

 

Bir Yanıt Bırakın