Gece Yemek Yemek Kilo Aldırır Mı?

Gece Yemek Yemek Kilo Aldırır Mı?

Yemek Yemek, Obezite, Yemek Düzeni

İlk olarak hayatta her şeyin denge olduğunu iyi anlatmak gerekir, nasıl bir terazide bir taraf ağır bastığında terazi bozuluyorsa yemek yemekte de fazla alınan besin bir yerin dengesini bozmaktadır. Her şeyin ayarlısı, ortalaması iyidir. Yemek yemek insanın enerjisini alması, yaşamını ikame ettirmesi için çok önemlidir. İnsan yedikleri yemekten, besinlerden enerjisini alır. Ancak fazla alınan besin insan yağ, kalori fazlası olarak vücutta depo edilir. Bu da sağlık açısından bazı etkenlere neden olmaktadır. İnsanlar yemeklerini yedikten sonra hemen uzanıp uyumamalıdırlar. Yedikleri besinlerin dağıtımı açısından ufak bir yürüyüş, bazı hareketler yaparak vücut dengesi korunabilir. Uzmanların önerilerine göre günde 3 kere düzenli olarak beslenmek sağlık açısından önemlidir. Beslenme süreleri düzenli olması da önemlidir. Aksi takdirde sağlıksız düzensiz bir beslenme sağlanacaktır.

Akşam Saati

Yemek yeme saatleri sabah kahvaltı saati olan sekiz ile on arasında, öğle yemeği on üç ile on dört arasında akşam yemeği ise on sekiz ile on dokuz arasında yapılmalıdır. Bu saatler sonrasında hareket ve yürüyüş, çalışma yapılabileceğinden, besinler enerji ile vücuttan atılabilmektedir. Ancak akşam yatma saatine yakın saatler de gece saatlerinde yenilen besinler, enerji harcanmadığından ve arkasından uyku uyunduğundan vücuttan harcanmamış olduğundan vücutta kalacaktır. Bu sebeple gece saatlerine giren  gece yemek yeme düzensiz beslenmeye etken olmaktadır.

Kilo Almak

İnsan vücut özellikleri kişilere göre değişmektedir. Bazı vücutlar yenilen besinleri hemen yakarken, yani vücut endeksleri hızlı çalışırken, bazı vücutlar yavaş çalıştığından yenilen besinler hemen yakılmaz. Bu tür vücuta sahip insanlar kilo almamak istiyorlarsa akşam saatlerinde aldıkları besinleri normal seviyede almalıdırlar. Besin alınırken az alıp insan sağlığını etkileyecek hatalar yapılmamalıdır. Düzenli ve sağlıklı şekilde beslenmelidir. Düzenli beslenen, sağlıklı yürüyüş ve hareket edenler gerek fit bir vücuda gerekse sağlıklı bir vücuda sahip olurlar. Genel olarak gerekli besin almamıza ve gerekli sporumuzu yapmaya özen göstermeliyiz.

Cevap Bırakın