Göbek Eriten Diyet Nedir, Nasıl Yapılır?

Göbek Eriten Diyet Nedir?

Öncelikle diyet programı uygularken bilinmelidir ki bir diyet listesinde bölgesel zayıflamayı sağlamak için sadece belirli bir diyeti uygulamak yetmez. Bunu sporla birlikte desteklemek gerekir. Ancak spor yaptığınızda çalıştığınız programda bölgesel zayıflamak yerine o bölgenin sadece kaslarını çalıştırırsınız. Kaslarla yağlar da birbirinden bağımsızdır. Göbek bölgesindeki fazla yağlanmayı azaltmak için her şeyden önce vücut tümü olarak zayıflamak lazım daha sonra bunu spor ve mekik gibi kardiyo hareketleriyle desteklemek lazım. Daha çok göbek eritme diyeti olarak bilinen yoğurt kürü uygulanmakla birlikte bu kürü spor ve diğer aktiviteler ile desteklemek lazım. Yoğurt kürünün içerisinde yoğurda bir kase yoğurda ek olarak içerisine pul biber ve 3-4 kaşık maden suyu koyabilirsiniz.

Bu kürü uygularken günlük 2.5 veya 3 litre suyu içmeyi ihmal etmeyiniz. Bunu yanı sıra günlük az limitlerle başlayarak mekikler çekmeye devam edin. Birden yüksek miktarlarda mekik çekmeye başlarsanız vücudunuz ham olduğundan vücudunuzda ağrılar oluşmasına sebep olabilir. Az miktarlarda ve süreklilik sağlayıcı bir şekilde idame ettirirseniz eğer daha kalıcı sonuçlar alabilirsiniz. Bu yoğurt kürünü uygularken yediğiniz besinlere de ayrıca dikkat etmeniz gerekir bu süreçte karbonhidratlı yiyeceklerden ve hazır gıdalardan uzak durmanız gerekir. Bu sayede karbonhidratlı ürünler tüketmediğiniz de kanda ki yağ oranınız azalacaktır ve bu da göbek bölgesinde ki yağlanmayı azaltacaktır. Yemek yedikten sonra hareketsiz kalındığı zaman kandaki yağ oranı artar ve bu da göbek bölgenizdeki yağlanmayı daha çok arttırır.

Göbek Kürünün İçindeki Malzemeler :

Yoğurt, Pul biber, Maden suyu. Bunlara ek olarak da maydanoz kürü yapabilirsiniz. Bu kürde de vücuttaki fazla toksinleri atmanıza yardımcı olacak malzemelerle bunu destekleyebilirsiniz. Maydanoz, limon, kabuk tarçın, salatalık katarak 1,5 litre suya hazırlayabilirsiniz.

Göbek Kürünü Uygularken Almanız Gereken Besinler :

Lif oranı yüksek olan besinlerden başlayacak olursak bunların içinde bamya, yeşil fasulye, lahana, brokoli, karnabahar, kabak, kereviz gibi besinleri tüketebilirsiniz.

Protein değeri yüksek besinlerden ise yumurta, peynir, süt, kırmızı et, mercimek, fıstık ve ceviz gibi besinleri tüketebilirsiniz.

Karbonhidratlı besinler tüketmek yerine daha çok lif, protein ve sebze-meyve tüketebilirsiniz.

Cevap Bırakın