Hergün Yapılması Gereken Egzersiz Hareketleri

Hergün Yapılması Gereken Egzersiz Hareketleri

Güne nasıl başladığımız çok önemli. Güne ne kadar iyi başlarsak günümüz de o kadar iyi geçer. Her gün uyandığımızda güzel bir kahvaltı yapmadan önce güne ısınmakta bir o kadar önemli. Güne başlamadan öncelikle uyandığımız da elimizi yüzümüzü yıkadıktan sonra ilk olarak açılma hareketleriyle başlamak iyidir. Bunun sonucun da güne daha zinde başlamak da önemlidir tabi.

Beslenme Ve Hareket

Bazı insanlar da beslenme düzeni çok önemlidir. Spor yapmadan önce uyandığımız da yapılan sporlar da bazı insanlar da baş dönmesi ve aşırı yorgunluk söz konusudur. Bunun nedeni ise en başta gelen açlıktır. Uyuyup uyandığımızda en uzun açlık süremizi geçirmiş oluyoruz. Bunun için uyanır uyanmaz egzersiz hareketleri yapmak da zorlanabiliriz. Bazı insanlarda ise aç karnına egzersiz hareketleri yapmak oldukça etkilidir. Eğer aç iseniz ve aç iken spor yapamıyorum diyorsanız egzersiz hareketlerine başlamadan en az 1.5 saat önce yemek yemeniz önemlidir.

Doğru Hareket Nelerdir?

Gün içerisinde oldukça hareketli olmayabiliyoruz. Gerekse iş hayatı gerekse o günümüzü evde geçirmek gibi. Bunun gibi durumlarda besinlerden aldığımız enerjinin karşılığını vermemiz lazım. Aksi takdir de yağlanma ve kilo almaya başlamak kaçınılmazdır. Bunun için güne egzersiz hareketleriyle başlamak, Günü de egzersiz hareketleriyle bitirmek önemlidir. Uzmanlar gün içerisinde yoğunlukları bir tarafa bırakıp gün içerisinde beş vakit namaz kılmanın da bir nevi egzersiz hareketlerinin yerine geçtiğini belirtiyorlar. Sizin için en doğru olan spor hareketlerini bulup bilinçli bir şekilde egzersiz hareketlerini yapmanın faydası da oldukça büyük olacaktır. egzersiz hareketleri yaparken dikkat etmemiz gereken nokta vücudumuzun her yerini çalıştırarak harekete geçirmek. Güne vücudumuzu ısındırmak da denilebilir. Ancak egzersiz hareketlerinin çok ağır olmamasına dikkat etmek ile birlikte egzersiz hareketlerini ısınmak amaçlı yapmakta önemlidir.

Cevap Bırakın