Hindistan Cevizi Diyeti Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Hindistan Cevizi Diyeti Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Günümüzde obezite dünya çapında yaygınlaşmış ciddi bir sağlık problemi olmaya başladı. Aşırı kilo sadece görsel problem değil yüksek tansiyon, şeker hastalığı, karaciğer büyümesi gibi ciddi hastalıkların da habercisi olabiliyor. Aşırı kilolu insanlar diyet sürecine girdiklerinde hızlı sonuçlar elde etmeyi bekliyor. Bunun için de kilo vermeyi hızlandırıcı gıdaları araştırmaya yoğunlaşıyorlar. Bu gıdalar arasında hindistan cevizi üst sıralarda yerini alıyor.

YAĞ YAKICI ÖZELLİĞİ VAR MI?

Zayıflama sürecinde en önemli nokta doyurucu fakat kalorisi düşük gıdalar üzerine beslenme programı oluşturabilmektir. Hindistan cevizi yüksek oranda su içerdiği ve kalorisi çok düşük olduğundan birçok diyet listesinde yer almaktadır. Özellikle karın bölgesi yağlarının erimesinde uzmanlar tarafından etkili olduğu söylenmektedir. Yüksek lif içermesi ile metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını arttırır. Ayrıca hindistan cevizi A,D ve K vitamini içeren bir gıdadır. Zengin vitamin içeriği diyet sürecinde zayıf düşen bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardımcı olur.

TEK BAŞINA DETOKS KÜRÜ OLARAK KULLANILABİLİR

Aşırı kilolu insanların diyet sürecinde birçok kez duraklama dönemi oluşmaktadır. Ya da birkaç kilo fazlası olan kişilerde diyet sürecinde vücut kilo vermeme için aşırı dirençli olabilmektedir. Bu dönemlerde bu direncin kırılması için detoks diyetleri uygulanabilmektedir. Bahsettiğimiz zengin içerikleri ve doyuruculuğu ile hindistan cevizi tek başına detokslar için tek gıdalı 1-2 günlük diyet olarak da uygulanabilmektedir.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI DÜŞÜK KALORİSİ İLE TERCİH SEBEBİ

Hindistan cevizinin meyvesinden faydalanıldığı gibi yağı da düşük kalorisi ile gözde bir yağ çeşididir. Zeytinyağı gibi sağlıklı yağlardan çok daha düşük kaloriye sahip olması ve uygun miktarda kullanılması ile diyet yemeklerinde kullanılmaktadır. Ara öğünlerde bazı diyet türlerinde uzmanlar Türk kahvesinin içine 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı eklemenin yağ yakımını hızlandırdığını belirtmektedir. Gündelik hayatta da diyet dışında özellikle hindistan cevizi yağı birçok rafine yağ ya da hayvansal yağ yerine tercih edilenler arasına girmiştir.

Cevap Bırakın