Hint Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Hint Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır? Günümüzde insanlar zayıflamak adına pek çok diyet yöntemi kullanıyorlar. Daha sağlıklı, daha fit görünmek adına uygulanan bu yöntemler arasında, son dönemde adını en çok duyduğumuz diyet metodu ise Hint diyetidir. Binlerce yıllık bir tarih ve kültürel birikime sahip olan Hindistan’da kullanılan bu yöntemin zayıflamaya önemli derecede katkısı olduğu iddia edilmektedir.

Hint Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Hint Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Hint Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Peki, Nedir Bu Hint Diyeti?

Hint diyetinde temel olarak pirinç, birçok sebze ve yine aynı şekilde meyveler yer alır. Hint mutfağı denilince de yine binlerce yıllık bir geleneğin ürünü olan malzemeler akla gelmelidir. Burada karbonhidrat ve protein içeren gıdaların tüketilirken bir araya getirilmemesine dikkat edilmektedir.

Hint diyeti; var olduğu düşünülen etkisi ve yapılan araştırmaların da neticesinde özellikle Avrupa ülkelerinde yaygınlaşmaya başlamıştır. Dünya üzerinde yanlış beslenme metotları nedeniyle insanların kilo alma hızlarının artması ve ayrıca obezite nedeniyle farklı ve etkin diyet metotları araştırılmaktadır. Bu araştırmalar sonucunda en dikkat çeken diyet metodu olarak yukarıda da bahsedildiği gibi Hint diyeti sıkça ifade edilmektedir. Bilhassa pilav ve köriye dayanan bu diyet metodu, son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. Bu arada köri kelimesi bilmeyenlere yabancı gelebilir. Köri tüketildiğinde metabolizmayı hızlandıran bir tür baharatın ismidir ve bu diyette diğer malzemelerle birlikte büyük önemi olduğu ifade edilir.

Hint diyetinin bu kadar popüler olmasının en önemli nedeni ise, bir haftada 7 kilo verdirdiğinin iddia edilmesidir. Yani bu diyet, kısa zamanda kilo vermek adına etkili sonuçlar elde etmek isteyenlerin başvurması gereken diyet metodu olarak gösterilir. Doğru uygulandığı takdirde istenilen sonuçlara ulaşılacağını garanti eden bu diyet, ileride daha da meşhur olacakmış gibi gözükmektedir. Daha çok pilav ve köriye dayanan Hint diyeti, pek çok kilolu insana zayıf bir görünüm vaat ederek dünya üzerindeki yayılımını arttırmaktadır.

Cevap Bırakın