Jet Diyeti Kaç Gün Uygulanır?

Jet Diyeti Kaç Gün Uygulanır?

 Günümüzde gerek iş yoğunluğu, gerek masa başında saatlerce vakit geçirme zorunluluğu, basit ve kolay hazırlandığı kadar kalorisi yüksek gıdalarla beslenmek gibi nedenlerden dolayı insanlar hızlı kilo almakta ve bu fazla kiloları vermenin yollarını aramaktadır. İnternette sörf yaparken ya da sosyal medya da gezinirken karşılaştığımız reklam içeriklerinde sıklıkla jet diyet listelerini görmekteyiz. Bu listelerin içeriğine şöyle bir göz gezdirecek olursak birçoğunda belli sayıda günle sınırlı kalınması ve belirtilen gün sayısının aşılması durumunda devam edilmemesi gerektiği ibaresi ile karşılaşırız.

 Jet Diyet Listeleri Kaç Gün Uygulanmalıdır?

Jet diyet listelerinin uygulanacağı gün sayısı her bir liste için farklılık göstermektedir. Öyle ki sosyal medyada ve internet ağı üzerinden ulaşılan jet diyet listelerinin uygulanma süreleri 48 saat ile 10 gün arasında değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla jet diyet yoluyla zayıflama hedefleyen bir bireyin tercih ettiği diyet listesindeki gün sayısı kadar diyete devam etmesi gerekmektedir.

 Jet Diyet Listelerindeki Yiyecekler Nelerdir?

Adından da anlaşılacağı gibi jet diyetlerde kısa zamanda fazla kilo vermek hedeflenmektedir. Bu nedenle birçok jet diyet listesinde protein ağırlıklı yiyecekler tercih edilerek vücuttaki fazla suyun dışarı atılmasının hedeflendiği görülecektir. Öyle ki bu diyeti tercih eden kişi birkaç gün içinde 1,5 ile 3 kilo arasında zayıfladığını görecektir. Ayrıca yine jet diyet adı ile hazırlanmış bazı diyet listelerine bakacak olursak genellikle kalorisi düşük benzer besin ögelerini içinde barındıran yiyeceklerle oluşturulmuş olduğunu görürüz. Bu tür listelerde ise hedef yine aynı tarz beslenme yoluyla hızlı kilo vermenin sağlanmasıdır.

 Jet Diyet Listeleri İle Zayıflama Sağlanabilir mi?

Tüm diyetlerde olduğu gibi jet diyet listeleri ile de zayıflamak mümkündür. Fakat bu listelerde göz ardı edilmemesi gereken en önemli hususun istenilen kiloyu verdikten sonra diyetten önceki beslenme şekline geri dönülmemesi gerektiğidir. Çünkü bu durumda jet hızıyla verilmiş olan kilolar yine jet hızıyla geri alınacaktır.

Cevap Bırakın