Kalça Bölgesi İçin Hangi Diyet Yapılmalıdır?

Kalça Bölgesi İçin Hangi Diyet Yapılmalıdır?

Kalça bölgesi için yapılacak diyetler aslında tüm vücut için geçerlidir. Bölgesel zayıflama ancak spor ile güçlendirilebilir. Vücutta birikmiş yağlar erimeye başladığında en çok basen bölgesinde toplanmış ise fark burada gözle görülür olacaktır ama aslında tüm vücutta erimeler var demektir.

Özellikle kalça bölgesi kadınların çoğunda büyük bir problem haline dönüşmektedir. Bu problemi yok etmek adına şöyle bir diyet programı uygulanabilir: Az karbonhidrat, çok protein.

Beslenme Nasıl Olmalı?

Karbonhidrat üç beyaz dediğimiz un şeker ve tuz ile değil, az pirinç çok bulgur daha da çok kinoa gibi besinleri tüketerek alınmalıdır. Karbonhidrat asla kesilmemeli sadece üç beyazdan uzak durarak vücudun ihtiyacı kadar tüketilmelidir.

Günde ortalama 100 gr protein et, tavuk veya balık yiyerek alınmalı ve vücuttaki kaslar desteklenmelidir. Ancak burada tüm bu ürünlerin ızgara olarak tüketilmesi fayda sağlayacaktır. Yağdan kesinlikle uzak durulmalı illa kullanılacak ise damla ile tabir edeceğimiz kadar az şekli ile zeytinyağı kullanılmalıdır.

Ara Öğünlerde Neler Tercih Edilebilir?

Ara öğünler çok önemlidir. Az az yemeli ama asla ara öğünler atlanmamalıdır. Ara öğünlerde 10-15 çiğ badem veya çiğ fındık, yulaf, grissini, söğüş sebze, beyaz leblebi, yoğurt ve şekerin yerini tutacak kuru meyve ve taze mevsim meyveleri tercih edilebilir.

Sıvı Tüketim Nasıl Olmalıdır?

Demleme çay yerine ise gün içerisinde içilecek 3 bardak yeşil çay, beyaz çay veya beyaz kahvenin hem sindirim hem de boşaltım sisteminde önemli rol oynamaktadır. En önemli ise içilen su miktarı. Vücuttaki ödemleri atmak, ödem ve selülit gibi istenmeyen şekil bozukluklarını önlemek, açlık hissini azaltmak ve metabolizma hızını arttırmak adına günde en az 1.5-2 lt. su içmenin kilo vermede etkisi oldukça büyüktür.

 

Cevap Bırakın