Leblebi Diyeti Nasıl Olur?

Leblebi Diyeti Nasıl Olur?

Fazla kilolardan kurtulma isteği artık günümüzde toplumda çok sık görünen bir durumdur. Sağlıksız ve düzensiz şekilde beslenen bireyler günün birinde ; çeşitli sağlık sorunları sonucu veya mevcut fiziksel görünümden hoşnut olmama sonucu diyet yapmaya karar veriyorlar. Genellikle; güzelliklerine oldukça meraklı olduklarından dolayı bayanlar tarafından yapılmakta olan diyet; çeşitli başlıklar altında çeşitli besinlerin düzenli olarak tüketilmesi ile yapılmaktadır.

Diyet programlarında kullanılan besinlerden biriside leblebidir. Ara öğünlerde leblebi tüketerek yağ yakımını esas alan bu programa başlamadan önce özellikle dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Leblebi detoksu olarak da bilinen leblebi diyetine başlamadan önce; sağlık sorunlarınızın olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle bağırsak ve sindirim sisteminizde herhangi bir sorun söz konusu değil ise bu diyeti yapabilirsiniz. Aksi halde bu diyet programını önermiyoruz.

Kilo vermek ve yağ yağmak için leblebi kullanımının sebeplerini izah etmek için; leblebinin yağ yakımı ve kilo verdirme dışındaki faydalarına da şu şekilde sıralayabiliriz.

– Leblebi demir eksikliğine iyi gelmektedir.

– Leblebi cilt ve saç için oldukça faydalıdır.

– Leblebi vücut direncini artırmaktadır.

– Leblebi vücuda enerji sağlamaktadır.

– Leblebi felç ve kalp krizi riskini azaltmaktadır.

– Leblebi kolesterol dengesini sağlamaktadır.

– Leblebi uzun süre boyunca tok tutmaktadır.

Tok tutup, besin tüketmenizin önüne geçip, fazla kilo almanızı önlemenin dışında leblebinin bu gibi faydalarına bulunmaktadır…

Leblebinin uzun süre tok tutmasının sebebi; leblebinin midede yer alan mide öz suyunu emmesinden meydana gelmektedir. Mide öz suyunu emen leblebi; böylece midede tokluk hissinin uzun süre hüküm sürmesini sağlamaktadır.

Leblebinin zayıflatıcı etkisini de şu şekilde açıklayabiliriz; leblebinin vücutta öğürtümü diğer besinlere nazaran biraz daha zordur. Vücut leblebiyi öğütmek için fazla miktarda kalori harcamaktadır. Leblebiyi öğütmeye çalışan vücut fazla miktarda kalori harcadığı için zayıflama da kaçınılmaz bir son olacaktır.

3 günde 3 kilo verdirdiği söylenen leblebi diyetinin nasıl yapıldığına geçmeden önce belirtmek isteriz ki; aynı diyet programı farklı bireylerde farklı sonuçlara sebep olabilmektedir. Vereceğiniz kilo miktarı size ve sizin vücut kitle endeksiniz ile alakalı bir durumdur.

Leblebi Diyeti Nasıl Olur?

Leblebi diyetinde tabii ki yalnızca leblebi tüketilmemelidir. Kuru kuru leblebi tüketmek hiçte mantıklı bir hareket olmaz. Leblebi diyetinde leblebinin yanı sıra limonlu su kullanılmalıdır.

Leblebi Diyeti Nasıl Yapılır?

2,5 litre suya 5 adet limon sıkılır. Tabii ki burada çeşme suyu yerine ph değeri daha yüksek su kullanılmalıdır. (Mümkün ise hazır su) Hazırlanan bu su leblebi tüketimi sonucu su ihtiyacı hissedildiği vakit içilmelidir. Ve bu 2,5 litre su gün içerisinde bitirilmelidir. Suyu tadını güzel hale getirmek maksatı ile tuz veya şeker kesinlikle katılmamalıdır.

 

 

Cevap Bırakın