Makarna Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Makarna Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Özellikle ülkemizde çok fazla tüketilen hamur ürünleri arasındadır. Birçok yapılış şekli olan makarnanın genellikle kilo yaptığı kanaati yaygın olsa da tüketim şekline bağlı olarak diyet yemeklerinin içerisinde en fazla kilo verdirten hamur işlerinden birisidir. Diyetin uygulaması yapılırken yağ ile beraber yapılan çeşitlerinden kaçınılmalı ve özellikle yağsız tüketilmesi gerekmektedir.

 Makarna Diyeti

Zayıflama; Günümüzde ince bir bedene sahip olmak için insanlar birçok diyet yöntemine başvurmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Makarna ile yapılan diyet menüleridir. Makarna, kalorisi yüksek olan gıdalardan olduğu için, tüketim şeklinin iyi bilinmesi gerekmektedir. Çünkü içeriğinde karbonhidrat barındıran makarna yanlış tüketimde istediğiniz kiloya düşmek yerine daha fazla kilo almanıza neden olabilir. Diyeti uygulamaya başladığınız ilk birinci haftada gözle görülür bir kilo verimi gerçekleşir. Buda ortalama dört kiloyu bulabilir. Her kişide farklı kilo kaybı oluşturması diyetin olumsuz olduğu kanaati yaratmaması gerektiğini unutmayın önemli olan bu diyeti uygularken tüketilmesi gereken besinlerin dışına çıkılmamasıdır.

Diyetin günlük olarak uygulanması; Gün gün belirlenen öğünler ile diyet haftalık olarak menüleri hazırlanır ve diyetimizin ana yemeği olan makarna yemeği öğlen besininde tüketilmelidir.

  1. Gün;

-Sabah kahvaltısı: İki dilim kızarmış ekmek ve bir dilim beyaz peynir,

-Öğlen yemeği: Bir tabak makarna yağsız ve salata veya cacık,

-Akşam yemeği: Yine salata çeşidi ve bir porsiyon yağsız tavuk şeklinde uygulanmalıdır.

  1. Gün;

-Sabah kahvaltısı: İki dilim tereyağlı kızarmış ekmek ve peynir,

-Öğle yemeği: Bir tabak yağsız salata ve bir tabak makarna,

-Akşam yemeği: Bir porsiyon tavuk ve salata, şeklinde bir haftalık menü oluşturulur.

Yukarıda belirtildiği gibi günlük diyet trafiğiniz bu şekilde planlanmalı ve hiç değiştirilmeden eksiksiz bir şekilde uygulanmalıdır. Aksi takdirde istenilen kilo verimi gerçekleşmez. Bu durumda uyguladığınız diyet etkisiz hale gelir.

Cevap Bırakın