Maydanoz Suyu Diyeti Kaç Ay Devam Eder?

Maydanoz Suyu Diyeti Kaç Ay Devam Eder?

Düşük kalori içeren besinleri tüketmek, bazı yiyeceklerden uzak durmak olan beslenme düzenidir. Her insan boy, kilo yaşına bağlı olarak gün içinde belirli bir kaloriyi hiç bir şey yapmadan yakmaktadır. Fakat gün içinde tükettiğimiz yiyeceklerden aldığımız kaloriler bunun üzerine çıktığında kilo almaya başlanmaktadır. Bunu engellemek için günümüzde birçok beslenme uzmanı diyet listeleri açıklamaktadır. Farklı besinlerden oluşan bu diyetler kısa sürede ve kalıcı kilo vermeyi amaçlamaktadır.

Maydanoz Suyu Diyeti

Bir zayıflama kürü olarak karşımıza çıkmaktadır ve birçok beslenme uzmanı tarafından önerilmektedir. Bunun sebebi maydanoz suyunun kalorisi olmaması ve kan dolaşımını hızlandırır bu sayede de metabolizmanın daha hızlı çalışır. Bunun yanında vücuttaki ödemi atıcı ve yağ yakıcı etkileri de bulunmaktadır.

Maydanoz suyunu limon suyu ile karıştırarak daha fazla etki almak mümkündür. Düzenli beslenme sağlanıp, maydanoz suyunu uzmanınızın size önerisi kadar kullanarak 1 hafta içerisinde 2 kilo verebilmeniz mümkündür. Bu oranlar sizin metabolizmanıza ve beslenmenize bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Ne Kadar Kullanılmalı?

Genellikle uzmanlar tarafından öneriler ışığında maydanoz suyu 15 günlük program sürecinde tüketilmelidir. Ancak bu süreyi 2 ay olarak belirleyen diyet ve beslenme uzmanları da vardır.

Zayıflamak ve fit bir görüntüye sahip olabilmek için günde 2 kez maydanoz suyu tüketilmelidir. Sabah kahvaltılarından 30 dakika önce ve akşam yemeğinden 1 saat önce tüketilmesi yakılacak kaloriyi arttırmaktadır. Bir büyük su bar dağı içinde limon suyuyla karıştırılarak içilmesi önerilmektedir.

Nasıl Hazırlanır?

Yarım demet maydanozu, 2 çorba kaşığı limon suyu, 1/2 su bardağı kadar su robota atılarak sıvı haline getirilmektedir. Hazırladığınız anda tüketmek vitamin değeri için daha zengin olmasını sağlayacaktır.

Özellikle kronik rahatsızlığı bulunanların, tansiyon hastaların ve hamilelerin tüketmesi beslenme uzmanlarınca tehlikeli olabileceği üzere önerilmemektedir.

Cevap Bırakın