Özel Hastanede Diyet Programı

Daha sağlıklı, daha kaliteli bir hayat sürebilmek ve hatta hayattan daha çok keyif alabilmek için doğru beslenme karşı çıkılamaz kurallardan biridir. Doğru beslenmenin mantığını kavramak için ise başvurulması gereken doğru adres oradan buradan duyulan, kulaktan kulağa yayılan diyetler veya kendimizi aç bırakma çabası değil, konuyu uzmanına danışmaktır.

Özel Hastanede Diyet Programı

Günümüzde pek çok özel hastanede doğru beslenme bilincinin oluşması için kişilerin ihtiyaçlarına göre özel programlar oluşturulmaktadır.

Özel Hastanede Diyet Programı

Özel Hastanede Diyet Programı

Doğru Beslenme Nedir?

Doğru beslenme deyince akla gelmesi gereken, kişinin günlük aktivitelerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duyulan besinleri dengeli bir biçimde alması olmalıdır. Doğru beslenmenin kişinin hayat tarzıyla bütünleştirilmesiyle pek çok sağlık probleminin önüne geçilebileceği gibi şişmanlık da önlenebilmektedir.

Günümüzde şişmanlığın en büyük sebeplerinden bazıları yanlış diyet uygulama, vakitsizlik ve üşengeçliğin sonucu fazla fastfood tüketimi ve hareketsizlik olarak görülmektedir. Doğru beslenmek için ise yapılması gereken vücudun gün içerisinde ihtiyaç duyduğu protein, yağ ve karbonhidratları dengeli bir biçimde, sağlıklı olduğu kabul edilen besinlerden alabilmektir.

Kişiye Özel Diyet Programı Oluşturmak

Doğru beslenmenin kişinin yaşamına adapte edilebilmesi için hastane içinde bulunan beslenme ve diyet üniteleri kişilerin yardımına koşuyor. Bu noktada önemli olan, her bir bireyin ihtiyacını belirleyebilmek ve ona özel programlar oluşturabilmek. Kan tahlilleri, yağ ölçümleri, sağlık verileri gibi bilimsel veriler ele alınarak kişiye özel diyet programları oluşturuluyor.

Oluşturulan bu özel diyet programları sadece zayıflamaya yönelik olmayıp, böbrek ve karaciğer hastalıkları, diyabet, hormonal bozukluklar, kalp hastalıkları ve kanser gibi pek çok hastalığın kontrolünde de yine özel diyet programlarına başvuruluyor.

Büyüme ve Gelişme Çağındaki Çocuklar İçin Özel Diyet Programı

Özel hastanelerde büyüme ve gelişmenin sağlıklı takibi açısından da uzman diyetisyenler tarafından özel programlar oluşturuluyor.

Zayıflamaya Yönelik Özel Diyetler

Şişmanlık ve obezite çağımızda oldukça önemli bir problem haline gelmiştir. Çoğunlukla beslenme bozukluklarından kaynaklanan şişmanlığın giderilmesi için özel hastanede kişiye özel diyet programları oluşturuluyor.

Oluşturulan özel diyet programlarında amacın sadece hızlı bir şekilde kilo vermek olmamasına, aynı zamanda kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kilo verilmesine de özellikle önem gösteriliyor. Diyet programı için başvuran hastaların beslenme alışkanlıkları ve sağlık durumları belirlendikten sonra fazla kiloların verilmesi için gereken diyet programı, yapılması gereken egzersizler ve süre belirleniyor. Programın başlamasıyla birlikte ilerleme düzenli kontrollerle takip ediliyor.

Kilo almaya yönelik özel diyetler

Özel hastane kilo vermeye yardımcı programlar hazırladığı gibi kilo almaya çalışan danışanları için de özel diyet programları hazırlıyor.

“Devlet Hastanesi Ve Özel Hastanenin Sağlık Farkı” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

Devlet Hastanesi Ve Özel Hastanenin Sağlık Farkı

Cevap Bırakın