Patates Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Patates Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır

Patates Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır

Patates Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Günlük hayatta birçok insan fazla kiloları ile başa çıkma konusunda ciddi zorluklar yaşamaktadır. Buna zorlu yaşam şartları ve stres de eklenince bu zorluk iki katına çıkmaktadır. Birçok insan standart işleri sayesinde aldığı karbonhidratları yakıp, aynı kiloda kalmaktadır. Fakat unutulmaması gerekir ki birçok insan da hareketsiz yaşadıkları, evde oturdukları ya da masa başı bir işte çalışıp hareketsiz kaldıkları için, kalorileri yakamamakta ve kilo almaktadır. İşte tam bu noktada devreye, birçok kişinin uygulamaya çalıştığı fakat uzun dönemde başarısız olduğu diyet girmektedir.

Fazla kilolardan kurtulmak için spor ne kadar önemli bir etken olsa, uzmanlar zayıflamanın %90’ının diyet kalan ‘unun spor ile mümkün olacağını açık bir şekilde belirtmektedirler. Çoğu diyet yöntemleri ve tüketilmesi gereken besinler genelde et ve ürünleri gibi bütçeye ağır gelecek pahalı yöntemlerden oluşmaktadır. Ancak patates gibi hemen hemen her yemekte kullanılan ve dünya üzerinde en çok tüketilen gıdalar ile de yapılabilir. Patates buğday, pirinç gibi hemen hemen her yemekte kullanılan ürünler arasına girmiş ve birçok besinde olduğu gibi yetişmesi için belirli bir mevsimi yoktur. Her zaman kolaylıkla bulunabilecek bir besin olmasının yanı sıra, birçok vitamin içerir ve sindirimi kolaydır.

Patates Diyeti Nasıl Yapılır?

Normal beslenme sürecindeki gibi 3 öğün tüketilmelidir. İlk gün sabah, öğle ve akşam öğünlerinde 3 adet kaynamış patates, 250 gr. yoğurt ile tüketilmelidir. Tuz ve yağ kullanılmamalıdır. İsteğe bağlı acı pul biber de tüketilebilir. Bu şekilde diyet 4 gün daha sürdürülmelidir. 2. günden itibaren patates sayısı 2 adete indirilmelidir. Haricinde çikolata, ekmek, şekerli çay gibi başka besinlerin ve içeceklerin kullanılmaması, bol bol PH değeri yüksek su içilmesi önemli bir rol oynamaktadır. Bu şekilde 1 hafta içerisinde 5 kg verilmesi mümkün olacaktır. Unutulmamalıdır ki bu diyet yalnızca 5 gün sürmelidir. Fazla uygulanması halinde vücuda zararları görülebilmektedir. Ayda sadece 1 kez uygulanmalıdır.

Patates Diyeti Yanında Önemli Rol Oynayan ve Zayıflamayı Hızlandır

Yapılan patates diyeti daha etkili hale getirilip, daha hızlı kilo vermek isteyenler evde kolayca hazırlanan içecekler ile bunu destekleyebilir. Evde yapılan limonlu su ile vücut rahatlatabilir. Limonun içerisindeki lif benzeri yapı ve asit sayesinde sindirim de kolaylaşmaktadır. Ayrıca suyun içine atılan elma, limon, armut, portakal gibi meyveler ile içilen su tatlı ve güzel bir koku alabilmektedir.

Cevap Bırakın