Protein Diyeti İle Sağlıklı Kilo Verme

Protein Diyeti İle Sağlıklı Kilo Verme

Protein Diyeti İle Sağlıklı Kilo Verme 1

    Dukan diyeti olarak da bilinen protein ağırlıklı beslenme ile zayıflamak mümkün olmaktadır. Günlük hayatında spor yapmaya çok vakti olmayan ya da spor yapmaktan hoşlanmayanların uygulayabilecekleri bir zayıflama yöntemidir.

 Protein Ağırlıklı Beslenme Nedir?

Dukan diyeti olarak bilinen protein ağırlıklı beslenmenin geçmişi 40 yıla dayanmaktadır. Fransız Beslenme uzmanı Pierre Dukan tarafından uygulanması nedeniyle beslenme uzmanının adıyla anılmaktadır.

Protein ağırlıklı beslenerek kilo vermek beslenme uzmanlarını ikiye bölse de günümüzde birçok kişi tarafından uygulanmaktadır. Hızlı bir şekilde sonuç alınıyor olması da uygulanma oranını arttırmaktadır.

 Protein Ağırlıklı Beslenme Nasıl Yapılır?

Protein ağırlıklı beslenmede öncelik metabolizmayı hızlandırmak ve şaşırtmaktır. Özellikle yağ oranı fazla olan kilolu kişilerin ilk yapması gereken atak adı verilen evreyi uygulamaktır. Bu aşamada vücudunuzun hızlı çalışmasını sağlamalısınız.

Atak dönemi olarak adlandırılan başlangıç aşamasında belirli besinlerin tüketilmesi son derece önemlidir. Öncelikle tüketilmesi gereken besinlerin başında yulaf kepeği, yumurta gelirken yağsız olarak süt, peynir, dana eti, yoğurt tüketilmelidir. Bunlara ilave olarak balık, tavuk hindi eti, sakatat ta yenilmelidir.

Atak dönemi süresi diyeti uygulayacak kişinin vermek istediği kiloya göre değişmektedir. En az 1 en fazla 10 gün uygulanmalıdır. Bu dönemde 5 ila 10 kilodan kurtulmak isteyenleri dönemi 5 gün uygulanmalıdır. 10 ila 20 kilo vermek isteyen kişiler ise 10 gün boyunca atak döneminde tüketilmesi gereken besinleri tüketmelidirler.

 Protein Diyetinin Atak Sonrası Uygulaması

Bu aşamada kişiler iki farklı uygulamayı sırasıyla yerine getirmelidir. Diyetin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için kuralların dışına çıkılmaması gerekir.

Atak dönemi sonrasında 5 gün sadece protein yenilmesi gerekirken diğer 5 gün boyunca da izin verilen sebzelerin tüketilmesi gerekir. Diyetin devamında ise sebzelere ağırlık verilerek protein ve sebze karışımlı beslenmeye devam edilmelidir.

 

Bir Yanıt Bırakın