Radyo Frekans İle Zayıflama Nedir?

Radyo Frekans İle Zayıflama Nedir?

   Radyofrekans olarak isimlendirilen bu sistem su içeren dokuların tümüne çok derine ulaşmasına izin vermeyerek ısıtmak anlamına gelir. Radyo dalgaları vücutta bulunan su moleküllerini ve iyonlarını harekete geçirmeye başlar. Bu iyonların harekete geçmesine bağlı olarak bu bölgelerde belirli miktarda enerji açığa çıkar ve bu bölge ısınmaya başlar. Burada amaç diyet ve diğer zayıflama yöntemleriyle kilo verememiş insanlara ulaşarak onların deri altını ısıtarak kilo vermelerini sağlamaktır.

Radyo Frekans İle Zayıflama Nedir?

 Radyofrekans Nasıl Etki Eder?

Vücuttaki su moleküllerini aktif hale getirir. Su oranı çok yüksek olan yağ hücrelerine kadar ulaşır ve bu hücreleri eritir. Daha sonra eriyen yağlar ise kan ve lenf yoluyla emilerek vücuttan uzaklaştırılır.

Bunun yanında yaş ilerledikçe vücutta yaşlı hücre birikimi de artar. Radyofrekans sayesinde yaşlanmış dokular parçalanır ve yenilerinin üretimi sağlanır.

Bağ doku vücutta gerginliği ve sıkılığı sağlayan bir doku türüdür. Bu dokuyu oluşturan hücrelerin ısıyla aktivasyonu hızlandırılmış olur.

 Uygulama Öncesi Neler Yapılabilir?

Uygulama öncesinde özellikle yaz aylarında güneş ışınlarının altında çok fazla bulunmamak gerekir. Bronzlaştıktan sonra böyle bir işlem yapılacaksa ciltte tahriş oluşumu gözlenebilir.

Adet öncesinde veya adet dönemlerinde vücudun acıya karşı duyarlılığı bir miktar azalabiliyor. Radyofrekans işlemi de az da olsa acı verici olabilir. Bu nedenle adet döneminde veya öncesinde bu işlemin yapılması önerilmez. Acı dayanıklılığına göre uygulama yapılacak bölgelere anestezik kremler sürülebilir.

 Radyofrekans Yöntemi Kimlere Uygulanmaz?

-Yüksek tansiyon, diyabet gibi önemli rahatsızlığı olan kişilere

-Gebelik durumunda bulunan kadınlara

-Uygulanacak olan bölgede herhangi bir yara veya dermatit bir hastalığı bulunan kişilere

-Kişilerin bu sistemi uygulamak istedikleri yerde herhangi bir metal protez bulunuyorsa

-Akut veya kronik hastalıkları olan ve seans öncesinde ciddi anlamda patolojik değişiklikler yaşamış kişilere bu yöntem uygulanmaz.

 

Cevap Bırakın