Sağlıklı Kilo Verdiren Elma Diyeti

Sağlıklı Kilo Verdiren Elma Diyeti

Vücudunuzu yormadan, sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, günlük hayatınızda elma tüketimini ekleyip, ona uygun bir diyet programı hazırlayarak bunu başarabilirsiniz. Yapacağınız bu elma diyeti ile bir haftada 3 kilo kadar verebilirsiniz. Tabi bünyeniz, kilo vermenizde oldukça etkilidir. Haftada 3 kilodan az veya çok verebilirsiniz bu tamamen bünyeniz ile alakalıdır. Önemli olan sizin pes etmeden kararlı bir şekilde hedefinize ulaşana kadar devam etmeniz.

1.Gün Beslenme Şekli

Bu diyete başlayacağınız ilk gün, sabah uyandığınız andan itibaren yatana kadar elma odaklı bir tüketme alışkanlığında olmalısınız. Bunun yanında bir de en az 10 bardak su içmeniz gerekir.

 2.Gün Beslenme Şekli

Diyetinizin ikinci gününde kahvaltıda dilediğiniz kadar elma tüketebilirsiniz. Öğle yemeğinde zeytinyağı ve bol bol limon kullanarak hazırlayacağınız bir mevsim salatası yiyebilir ve yanına 1 dilim peynir ekleyebilirsiniz. Akşam yemeğinde de sabah kahvaltısında olduğu gibi istediğiniz kadar elma yiyebilirsiniz.

3.Gün Beslenme Şekli

Diyetin 3. Gününde kahvaltınıza bir dilim tahıllı ekmek ve bir parça tavuk eti ekleyerek yanında yine bir adet elma yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinizde bir tane salatalık ve bol bol havuç ekleyerek hazırladığınız salatayı yiyerek, akşam yemeğinizde yine dilediğiniz kadar elma yiyebilirsiniz.

4.Gün Beslenme Şekli

4.Güne geldiğinizde kahvaltıda bu sefer bir dilim tahıllı ekmek ve elmanın yanında, bir parça kırmızı et tüketin. Öğle yemeğinizde mevsim salatası ve yanında bir adet balık yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinizde, hazırladığınız bir kase yulaflı sütü tüketebilirsiniz.

5.Gün Beslenme Şekli

Diyetinizin son gününde, kahvaltıda bir adet elmanın yanına bu kez haşlanmış yumurta ve bir dilim tahıllı ekmek ekleyip yiyin. Öğle yemeğinizde ise bir porsiyon tavuk (ızgarada pişirilmiş) ve yanında mevsim salatası tüketin. Akşam yemeğinizde de dilediğiniz kadar elma tüketebilirsiniz.

Cevap Bırakın