Salatalık Diyetiyle Kilo Verilir Mi?

Salatalık Diyetiyle Kilo Verilir Mi?

Salatalık cildin vitamin ihtiyacını bol bol karşılayan önemli bir besindir. Hızlı zayıflama sağlama özelliği olan salatalık hem cildin taze kalmasına hem de kısa zamanda kilolardan kurtulmaya yardımcı olur. Cildin bol vitamin ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan ve zayıflamaya yardımcı bir besin olan salatalık, artık diyet listesi içerisinde önemli bir yere sahip olmaya başlamıştır. Salatalık diyetinin temel ilkelerinden olan ara öğünlerde sık sık salatalık tüketmek açlık hissiyatını bastırmak ve yemek yeme eylemlerini minimuma indirmektir. Salatalık diyetini 2 hafta uygulayanlar 4 ile 6 kilo arası kilo verdiklerini söylemişlerdir. Zayıflamak isteyenler salatalık ile kilo veriyor. Salatalığın ödem atıcı etkisi vardır. Bu sayede vücuttaki gereksiz suyun atılmasını sağlar.

Diyet yapanlar için çok değerli bir besin olan salatalık içerisinde çok az kalori bulundurur. Fazla tuz tüketmek vücutta suyu depolar. Dışarı atılmasını engeller. Bu da vücutta kilo yapar. Salatalık tuzun su tutma özelliğini etkisizleştirerek suyun dışarı atılmasını sağlar. Böylece tuzun zararlı olma özelliğini yok eder.

Salatalığın Kalorisi

200 gram salatalıkta 20 ile 24 arası kalori vardır. 1 tane büyük boy salatalık ortalama 35 ile 40 kaloriye sahiptir. Salatalığı kabuğunu soymadan tüketmek daha fazla yarar sağlar. Temizce yıkayarak tüketmek gerekir. Kabuğunda bulunan lif ve D vitamini yağları yakmada faydalı olur. Sıfır oranında kolesterol vardır.

Salatalık Diyeti Faydaları

Salatalık diyeti bağırsak çalıştırıcı özelliği sayesinde bireylerin sindirim sisteminin düzene girmesini sağlar. Metabolizmanızın hızlı bir şekilde çalışmasına da yarar. Bu sayede hızlı zayıflama sağlar. Salatalık diyeti uygulayan kişiler daha parlak ve taze bir cilde sahip olur. Salatalık diyeti sağlıklı diyetler arasında yer alır. Salatalık diyeti genel olarak gün içerisindeki öğünlerde bol bol salatalık tüketimine dayanır. Salatalık diyeti ile ilgili birçok diyet tarifi vardır.

Cevap Bırakın