Şok Zayıflama Diyetleri Nelerdir?

Şok Zayıflama Diyetleri Nelerdir?

Makalede Neler Var?

Şok Zayıflama Diyetleri

Şok zayıflama diyeti, kısa zamanda çok kilo vermeyi vaat eden diyetler olarak bilinmektedir. Ancak kısa zamanda çok verilen kilolar sağlıksız olarak verildiği için geri alması kolay olan diyettir ve diyetin bırakılması ile verilen kilolar geri alındığı gibi verilen kiloların daha fazlası da alınabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra kısa sürede zayıflama yöntemleri olarak şok diyet yöntemlerine başvurma sıklığı oldukça fazladır ve bu şok diyetlerden bazıları şu şekildedir;

 Tek Besinin Kullanıldığı Şok Diyet

Tek besinin kullanıldığı portakal diyeti, yoğurt diyeti, elma diyeti ve çorba diyeti gibi çeşitleri olan şok diyet, hızlı kilo verdiren yöntemlerden birisidir. Hangi diyet uygulanıyor ise yapılacak ana ve ara öğünlerde o besinin tüketilmesi ve o besin dışında yalnızca su ve kalorisi olmayan yiyecekler tüketilmesi gerekmektedir. Ana öğünlerde yapılan diyette yenilecek besinin miktarı ara öğünde yenilen besin miktarına göre daha fazladır. Ayrıca günde toplam altı öğün yapılmalı, bunlardan üçü ana öğün olmalıdır. Ara ve ana öğünler arasında üç saat olmalıdır. Bu programa uyulduğu takdirde kısa sürede kilo vermek mümkün hale gelmektedir.

 Düşük Kalorili Şok Diyetler

Hızlı kilo verme yöntemlerinden biri de çok düşük kalorili diyetler uygulamaktır. Ara öğün olmadan sadece ana öğünlerde yüz kaloriyi geçmeden hazırlanan diyet programları şok diyet programları olarak bilinir ve kısa sürede çok kilo vermeyi hedefler. Bu şekilde olan şok diyetlerde kaç günde kaç kilo vermek istenileceğine göre program değişmektedir. Gün sayısı artıp verilmek istenen kilo azaldıkça diyet programında kullanılan besin miktarı ve kalori sayısı artış göstermektedir. Ancak bu şekilde şok diyetler hızlı etki göstermekle beraber kalıcı olmaması ile bilinmektedir. Yani şok diyet programı bırakıldığı anda verilen kilolar geri alınmaktadır. Ayrıca şok diyetler ile verilen kilolar yağdan değil de kaslardan verilmektedir.

 

Cevap Bırakın