Uzak Doğu Diyet Yöntemleri Nelerdir?

Uzak Doğu Diyet Yöntemleri Nelerdir?

Çağımızın en büyük rahatsızlığı, kadın-erkek fark etmeden birçok insanın sorunu olan fazla kilolardır. Obeziteye bile yol açan bu problemin başlıca sebebi beslenme alışkanlığıdır. Çabuk tüketilen, içinde trans yağ barındıran, hazır ve paketli gıdalar vb. bir sürü yiyecek vücutta yağ birikimine sebep olur. Özellikle kadınların bu duruma engel olmaya çalıştığı bir dostu bulunmaktadır. Diyet. Çağımızda fazla kilodan kurtulmak ile bilinen diyetin esas anlamı sağlıklı gıdalar tüketmek ve kontrollü bir şekilde kilo vermektir. Zayıflama hayali ile diyet yapan herkes farklı yöntemler denemektedir. Bunlardan biri de Uzak Doğu Diyet Yöntemidir.

 Uzak Doğu Mutfağı Yiyecekleri Nelerdir?

Uzak Doğu mutfağının başlıca besinleri; Erişte, pirinç, tofu, karnabahar, lahanadır. Doğu mutfağı besinleri genellikle düşük yağ oranlarına sahiptir. Et porsiyonları küçük ve yağların kullanılması kısıtlı olduğu için sağlıklı bir beslenme şekli sunmaktadır.

Yemekler Nasıl Hazırlanmalı Ve Nasıl Tüketilmelidir?

Bazı kişilerin kan basıncı sodyuma hassaslık gösterebilmektedir. Bunun için öncelikle yüksek sodyum içeren tatların çok fazla olduğunu söylemek gerekir. Yağ oranı çok az olan pişirme şekilleri kısık ateş, haşlama ve buhardır. Yağı oldukça az olan yiyecekler sashimi, sushi, yılan balığı, avokadodur. Bu güzel yemeklerin eşliğinde soya ve soya sosu kullanılmaması gerekmektedir. Bayanlar için uygun yemek seçimi en fazla 400 kalori iken, erkekler için bu kalori oranı 600’dür. Uzakdoğu denince akla gelen bir başka mutfak Çin mutfağıdır. Çin mutfağına has bir yöntem ise Budist diyetidir.

Budist Diyeti Nedir?

Budistlerin tapınaklarda bir asırdır kullanılmakta olan bir zayıflama yöntemidir. Budist Diyetinin temel yiyecek grubu pirinç ve pirincin eşliğinde tüketilen çeşitli sebzelerdir. Budist Diyeti 8 günden fazla yapıldığı takdirde vücudun sodyum dengesini bozabileceği için en fazla 7 gün yapılmasında fayda vardır.

Cevap Bırakın