Weight Watchers Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Weight watchers, ya da “kilo izleyicileri” bir tür diyet yöntemi olup Smartpoints ile desteklenen ve tamamen bilimsel araştırma ile kurgulanmış gerçeklik üzerine oluşturulmuş bir programdır. Bu programın mucidi ve aynı isimli şirketin kurucusu Jean Nidetch’dir. Program neredeyse 50 yıllık bir geçmişe sahip olup 1963 yılından beri aktif olarak çalışmakta ve Dünya’da çok yaygın bir kullanıma sahiptir.

Weight Watchers Diyeti Nedir Nasıl Uygulanır?

Weight Watchers Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Weight Watchers Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır?

Programın Hedefi

Program bilimsel çalışmalarla oluşturulan analizler doğrultusunda insanlara 200’den fazla yiyecekle ilgili hiçbir kısıtlama getirmez ve bunlar arasında yumurta, mısır, tavuk gibi gıdalar da bulunmaktadır. weight watchers (WW) programı temel olarak; kilo vermenin en iyi yolunun baskül ya da tartınızla düzenli aralıklarla buluşmanız olduğunu savunmaktadır.

Neden İşe Yarar?

Çünkü yapılan araştırmalar, daha sık tartılan insanların, nadiren tartılan ya da uzun zaman aralıklarında tartılan insanlara göre daha fazla kilo verdiğini göstermiştir. Bunun sebebinin, sık tartılmanın kişilerde farkındalık oluşmasına katkıda bulunduğudur. Bu farkındalıkla; daha bilinçli bir yemek yeme alışkanlığı kazanıldığı ve çeşitli spor egzersizlerine devam edildiği görülmüştür.

Nasıl Uygulanır?

Tartıyla periyodik buluşmanız haftalık, haftada birkaç defa ya da her gün olabilir ancak ideali, buluşmanın sık olması yani her gün olmasıdır. Her gün özellikle sabah hiçbir şey yiyip içmeden önce ve mümkün olduğu kadar az kıyafetle tartılmak gerekmektedir.

WW programında bir başka önemli husus da kilo izlemenin düzenli olarak kayıt altına alınmasıdır. Bunu sağlamak için de, WW701 ya da WW912 gibi elektronik tartılar kullanılması önerilmektedir. Bu tartıların özellikleri temel olarak;

– Dijital ekran

– Yağ, vücut suyu, kemik ve kas ağırlığı ölçümü

– 4 ayrı kullanıcı için hafıza

– 0,1 kg. aralığa kadar ağırlık gösterme

– Uzun ömürlü bataryadır.

Ayrıca;

Kilo izlemenin düzenli aralıklarla yapılmasının kronik bir takım rahatsızlıkların takibinde de önemli bir yardımcı unsur olduğu uzmanlar tarafından ifade dilmiştir. Örneğin hızlı kilo kaybının bir depresyonun ya da ciddi bir kalp rahatsızlığının sonucu olduğu gerçeği de unutulmamalıdır. Bu bakımdan WW programı sadece kilo kaybının vücudun sadece dıştan değil içten de ne durumda olduğunun değerlendirmesini yapmaya fırsat tanıyan bir diyet programıdır.

Cevap Bırakın