Yağ Yakan Yiyecekler Nelerdir?

Yağ Yakan Besinler

Kilo vermek için gün içerisinde yedikleriniz ve içtiklerinizden aldığınız kalorinin daha fazlasını harcamanız gerekmektedir. Yaptığınız spora ve diyete ek olarak doğru ve düzenli beslenmeyi gerçekleştirmeniz hedefiniz yönünde size kolaylık sağlamaktadır. Aslında doğrudan yağ yakan bir besin yoktur. Sadece bazı besinler içerisinde bulunan maddelerle yağ yakımını kolaylaştırabilir. Diyetinizde yağ yakımını hızlandıran besinlere ve bu yağ yakıcı besinlerin içerisinde bulunduğu diyet programları oluşturmak kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Omega-3 ü bünyesinde fazlaca bulunduran bazı gıdalar ise yağın hızlıca çözünmesini ve vücuttan kolayca atılmasını sağlayarak kilo verme sürecinizi kolaylaştırabilir.

Yağ Yakan Yiyecekler Nelerdir?

Yeşilçay: Yeşilçay’da fazlaca bulunan “EGCG” sinir sisteminin ve beynin daha çok çalışmasını sağlayarak yağ yakımını arttırır.

Zencefil: Vücut ısısını etkileyerek yağ yakımını hızlandırır.

Kahve: İçerdiği kafein ile metabolizmayı uyararak hızlanmasını sağlar. Kafein aynı zamanda iştahı baskılamaktadır.

Yağsız Süt Ve Peynir Ürünleri: Süt ve peynir türlerinin içerisinde bulunan kalsiyum yağ yakımını kolaylaştıran en önemli maddelerden biridir. Yağsız süt ve peynir ürünlerinin içerisinde bulunan protein ve kalsiyum ile metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırır.

Kırmızı Biber: Bünyesinde metabolizmanın hızlanmasını sağlayan “capsaicin” adlı bileşeni bulundurur.

Yumurta: B12 bakımından zengin olan yumurta yağın kolaylıkla çözülmesine yardımcı olur.

Ceviz: Ceviz bünyesinde fazlaca omega-3 bulundurur. Bu sayede yağ yakımını destekler.

Bal: İçerisinde Nitrit Oksit bulunduran bal yağın vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Limon: Limonda bulunan antioksidanlar egzersiz ile birleştiğinde, egzersizden alınan faydaların artmasını sağlıyor. Böylelikle kolayca yağ yakıp, daha hızlı bir şekilde kilo verebiliyorsunuz.

Avokado: Avokado, omega 3 ve omega 6 yönünden oldukça zengin ve kilo vermekte oldukça kolaylık sağlayan bir besindir. İçerisinde bolca protein, magnezyum ve potasyum bulunmaktadır. Yağ yakımını ve metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Düzenli olarak tüketildiğinde daha faydalı olmaktadır.

Cevap Bırakın