Yağ Yakma Diyeti Nasıl Yapılır?

Yağ Yakma Diyeti Nasıl Yapılır?

En Doğru Yağ Yakma Diyeti Hangisidir?

Yapılan araştırmalarda son günlerde gündemde olan alkali beslenme diyeti, vücutta gereksiz yağların yakılması, vücutta biriken asit yükünün hafifletilmesi, bizi biz yapan hücrelerin sağlıklı birer hücre olmaları için önemli bir diyettir. Alkali diyette temel mantık, vücudun bir ph değerinin olduğudur. Bu ph değeri, suda olduğu gibi vücudumuz da bir asit alkali dengesi olduğunu göstermektedir. Aslında bütün yediğimiz besinlerde asit alkali dengesi mevcuttur. Alkali diyetinde besin miktarını azaltmak yerine, yine günlük yediğimiz aynı oranda yiyip ancak alkali olan şeyleri yememiz tavsiye ediliyor.

Vücudumuzun Asit Alkali Dengesi Ne Demektir?

Vücudumuz, kanımızdaki asit alkali dengesini korumak için hiç durmadan çalışmaktadır. Kanımızdaki hafif bir asitlenme, damardan geçen kanın damarı hasarlanması anlamında gelmektedir. Bu nedenle vücudun temel görevi, hücrelerimize oksijen taşıyan kanı alkali seviyede tutmaktır. Vücudumuza aldığımız asidik yiyecekler yani doymamış yağlar, kanın asitlik değerini artırmaması için vücutta kolestrol paketlerine dönüştürülürler. Buda vücudun sürekli yağ paketleri yaparak yağ toplaması anlamına gelmektedir. Özellikle bu yağ paketleri bel çevresinde birikmektedir. Ve herkesin bildiği gibi kilo alımında ilk genişleyen yerler bel çevreleridir.

Vücudumuz Bu Yağ Paketlerini Bizi Korumak İçin Yapıyor

Kanın asidik seviyesini yükseltmeyi engellemek için, vücudumuzun yaptığı bu akıllı paketleme işlemi bizi ölümden kurtarmaktadır. Asidin karşıtı olan yani asidi yok eden şey alkalidir. Bizde besin seçimi yaparken asitli yiyeceklerin yanında alkali yiyecekler tercih ederek vücudumuza yardım etmeliyiz. Vücudumuza daha fazla alkali besin alırsak, vücut enerji üretmek için paketlemiş olduğu mevcut yağları yakıp enerji üretmeye yönelecektir. Yani vücut dışarıdan daha fazla yağ almayacak kendi reservlerini tüketmeye yönelecektir. Tamamen asidik gıdaları bırakmanıza gerek yok, sadece karşılığında alkali olan besinleri tüketmeniz yeterli olacaktır. Örneğin; yemekten sonra 1 bardak suya 4-5 damla sıkılan limon, suyu alkali yapar ve yediğiniz yağların (asitlerin) dengelenmesi için vücuda yardım eder.

Vücudumuza En Çok Zarar Veren Besinler Asitli İçeceklerdir

Kola gibi asidik değeri çok yüksek gıdaları kullanmamak en güzel tercihtir. 1 bardak kolanın vücutta alkaliye dönüşmesi için 34 bardak su harcanması gerektiğini bilmek insanı ürküten bir gerçektir. Çünkü kolanın içindeki asit miktarı insanın midesindeki asit miktarına neredeyse eşittir. Bir bardak kolanın içerisinde bir tırnak atıldığında, sabah tırnağımızın eridiğini görmek bizi şaşırtmamalıdır.

Vücudun Yağ Reservlerinin Boşaltmak İçin Alkali Beslen

Bu güne kadar, vücudumuza sürekli asitli besinler aldık ve bizi hayatta tutmaya çalışan zavallı vücudumuz sürekli alkali olmak için çalışmaktadır. Vücudumuzda biriken bu zararlı yağ paketlerini atmak için alkali beslenmek çok önemlidir. Unutulmamalıdır ki, vücudumuz sudan oluşmaktadır ve bir ph değerimiz vardır.

Cevap Bırakın