Yoğurt Diyeti Yaparken Su İçilir Mi?

Yoğurt Diyeti Yaparken Su İçilir Mi?

Su insan vücudunun olmazsa olmazıdır. Sağlık bir kadında vücudunun yüzde altmışı, erkekte ise yüzde ellisi sudur. Vücuttaki bütün sistemler, organlar su olmadan devamlılığını sağlayamaz. Suyun eksikliği vücutta çok önemli aksaklıklara yol açmakta, böbreklerin sağlıklı çalışmasını engellemektedir. Su hücrelere oksijen taşır ve hücre yenilenmesini sağlar. Vücut sıcaklığını düzenler, tükürük ve midede enzim salgılayarak besinlerin sindirilmesini sağlar.

 

Diyette Suyun Önemi

Diyet yaparken vücudun en çok ihtiyaç duyduğu besin sudur. Su insanı tok tutar ve acıkmayı geciktirir. Midede doluluk hissi yaratarak açlık hissini engeller. Günde 2 buçuk litre içilen su hücrelerin yenilenmesini sağlar ve hücrelere oksijen taşır. Yağ yakımını hızlandırır. Ciltte tazelik ve yenilik hissi oluşturur. Diyet ismi ne olursa olsun su kesinlikle içilmesi gereken bir sıvıdır. Su doğada bulunan en kıymetli elementtir. Yaşamın devamlılığını sağlamada olmazsa olmazdır.

 

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Yoğurt içerisindeki prebiyotikler sindirimi kolaylaştırır ve hazımsızlığı engeller. Bağırsakları çalıştırır ve metabolizmayı hızlandırır. Kalorisi oldukça düşük olan yoğurdun sadece 100 gramı 58 kaloridir. Düşük kalorisi, tok tutma özelliği ve metabolizmayı çalıştırıcı etkisiyle birçok insan tarafından tercih edilen yoğurt diyeti ne yazık ki diyet boyunca uygulamayıp sadece kısa süreli diyetler için uygundur. Örneğin haftalık ya da on günlük diyetler yapılabilir. Bunun haricinde yediğiniz çoğu yiyeceğe, salatalarınıza, sebzelerinize yoğurt katarak hem sindirimini hızlandırabilir hem de sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Bu diyet boyunca unutmamanız gereken şey ise su tüketimidir. Günlük ihtiyacınız olan su 2 buçuk, 3 litre arasıdır. Unutulmaması gereken bir diğer konu ise bu diyeti ya da herhangi bir diyeti doktorunuza danışmadan yapmamanız gerektiğidir. Doktorunuza başvurup izin verdiği takdirde güvenle zayıflama için yoğurt diyetini uygulayabilirsiniz.

 

Cevap Bırakın