BB Krem Nedir, Neden Kullanılmalıdır?

BB Krem Nedir, Neden Kullanılmalıdır? BB krem; birçok markanın üretimini yaptığı, makyaj sırasında vazgeçilmez parçalar arasında anılmaktadır. Genellikle fondöten ile BB kremin aynı şey olduğunu söyleyenler için; bu yazımızda BB kremin aslında ne olduğu, ne gibi işlevi olduğunu anlatmaya çalışacağız.

BB Krem Nedir, Neden Kullanılmalıdır?

BB Krem Nedir, Neden Kullanılmalıdır?

BB Krem Nedir, Neden Kullanılmalıdır?

BB krem nedir?

Açılımı “Blemish Balm” olan BB Krem, “kusur kapatıcı krem” anlamına gelmektedir. Aslında BB krem dediğimiz ürün, nemlendirici ve fondötenin karışımı bir üründür. Yani BB krem kullanımı öncesi, fondöten öncesindeki gibi yüzünüzü nemlendirmeye ihtiyacınız yoktur. BB krem, yüzünüzdeki kusurları kapatmanızda en iyi ürününüz olabilir. Fondötene göre çok daha hafif bir yapıya sahiptir. Bu yüzden ciltteki kusurları kapatırken aynı zamanda fondöten gibi kurumuyor ve yüzünüzü nemlendirerek daha sağlıklı durmasını sağlamaktadır.

BB krem nasıl kullanır?

BB krem kullanımı öncesinde cildinizi tonik yardımıyla temizleyerek makyaja hazırlamanız önemlidir. Nemlendirici özelliği olduğu için baza veya nemlendiriciye ihtiyaç duymadan yüzünüze direk makyaj süngeri yardımıyla dağıtabilirsiniz. Eğer yüzünüzde büyük bir hasar yok ise BB krem sizin için yeterli olacaktır. Hafif dokuya sahip olduğu için bu hasarları kapatmada yeterli kalmayabilir. Bu tür hasarlarınız için BB krem öncesi kapatıcıdan faydalanabilirsiniz.

BB krem günlük hayatınızda her zaman yaptığınız doğal makyajınız için rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Hatta doğal makyajınız için cildinizde bir şey yokmuş havası verecektir. BB krem öncelikle cildinizde ton eşitliğini sağlamak konusunda çok iyi bir üründür. Ayrıca kuru bir cilde sahipseniz fondöten yerine rahatlıkla BB kremi tercih edebilirsiniz. Böylece gün sonunda pütürlü ve kusurlu bir görüntüden kurulmuş olursunuz.

Sahip olduğu birçok özelliğinin yanında, cildin sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardım etmekle beraber; yüksek korumalı faktörü ile güneş ışınlarından da cildinizi korumaktadır. Tek ürünle tüm bu faydalı özellikleri içinde barındıran BB kremi denemenizi tavsiye ederiz. BB kremin işlevlerini kolaylıkla yapması için, cilt tonunuza göre uygun renklerden tercihinizi yapmalısınız. Buna göre, açık, orta veya koyu tonda bir renk seçmeniz gerekir. Son olarak cilt tonunuza en uygun rengi boynunuza sürerek belirleyebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Cevap Bırakın