Kivi Maskesinin Cildimize Faydaları Nelerdir?

Kivi Maskesinin Cildimize Faydaları Nelerdir? Kivi, içerisinde C vitamini bulundurduğundan yaşlanma belirtilerinin yavaşlatır. Meyve olarak tüketilen kivinin maskesi de günümüzde sağlığımız için kullanılmaktadır.

Kivi Maskesinin Cildimize Faydaları Nelerdir?

Kivi Maskesinin Cildimize Faydaları Nelerdir?

Kivi Maskesinin Cildimize Faydaları Nelerdir?

Kivi maskesini kullanarak cildimizde bulunan lekeleri azaltıcı etkisine sahiptir. Kivi maskesinin bir diğer faydası da cildimizi toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özelliğe sahip olmasıdır. Kivinin içerisinde C vitaminin yanı sıra A ve E vitaminleri vardır.

Yıpranmış ve kırışmış cildiniz varsa eğer kiviyi ezerek püre haline getirdikten sonra yüzünüze maske gibi sürün. Kivileri dilimledikten sonra cildinizde gezdirin bu sayede cildiniz yumuşar ve nemlenir. Kivi cildimizin yenilenmesini sağlar. Kivi maskesi cildimizde bulunan lekeleri azalttığı gibi siyah noktalarımızı kaybetmede de oldukça etkilidir. Kivi maskesi cildimizin parlak görünmesini sağlar.  Kivi maskesi yaptıktan sonra cildimiz daha canlı gözükür.

Kivinin içerisinde bulunan A vitamini cildimizi yumuşatır. Kivi anti bakteriyel bir özelliğe sahiptir. Bu özelliğe sahip olmasından dolayı cildimizde oluşan sivilceleri yok eder. Kivinin içinde K vitamini olduğundan göz altımızda bulunan morlukları geçirmede de oldukça etkilidir. Kivi maskesi cildimize peeling etkisi yarattığından cildimizde bulunan ölü derileri soyar. Cildimizi daha esnek hale getirir. Cilt tipi yağlı olan kişiler kivi maskesi yaparken olgunlaşmamış kividen yapmaları daha doğru olur. Bunun sebebi ise olgunlaşmamış kivi cildimizin yağlanmasını engeller. Bu maskeyi haftada iki kere uygulamak yeterli olacaktır.

Kivi Maskesi Tarifleri

Kivi maskesi yapacaksanız eğer olgunlaşmamış kivileri tercih etmeye özen gösterin. Kivileri kabuklarını soyduktan sonra ezin. Hazır hale gelen kivi maskenizi gözaltlarınıza masaj yapar gibi uygulayın.

Kivi maskesi cildimizi yenileyici özelliğe sahip olduğundan kivi maskesini yüzümüze yaptıktan sonra yıkarken soğuk su kullanarak yıkayın.

Bir adet kiviyi ezin daha sonra ezilen kivinin üstüne 2 çay kaşığı kadar süt ve yine aynı miktarda bal ekleyin. Bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra boynunuza, gözaltınıza ve yüzüne sürün. 20-25 dakika bekledikten sonra cildinizi maskeden temizleyin.

Kivinizi ince ince dilimledikten sonra ezin. Ezdiğiniz kivinin üzerine 1 yemek kaşığı yoğurt ekleyin. Daha sonra bu iki malzemeyi karıştırın ve cildinize sürüp 20-25 dakika bekleyin. Soğuk su ile yıkamayı ihmal etmeyin.

Cevap Bırakın