Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir? Makyaj malzemelerini temizlemek makyaj yapmak kadar önemli ve hassas bir konudur. Makyaj malzemeleri temizlenmediği sürece ciltte birçok bakteri bırakarak birçok cilt sorunlarını ortaya çıkarmaktadır. Özellikle en çok kullanılan makyaj süngerleri ve fırçaları temizlenmeleri aksatılmaması gerekmektedir. Fırçalar ve makyaj süngerleri cilde en çok fazla temas eden malzemelerden olmaktadır. Bunun yanı sıra çok fazla bakteri üretmesine de neden oluyor. Bu nedenlerden dolayı makyaj malzemelerinin mutlaka düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir.

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Öncelikle makyaj fırçaları özenle kullanılmalı ve mutlaka özen gösterilmelidir. Düzenli olarak haftada 2 defa yada haftada 2 defa en geç sabunlar yardımı ile temizleyebilirsiniz. Birçok özel fırça yıkama solüsyonluyla yıkanan fırçalar daha uzun ömürlü olacaktır. Makyaj malzemeleri mutlaka ılık bir suyun altında yıkanmalıdır. Sıcak su ile yıkandığı taktirde bakterilerin temizlenmesinde etkisi olmayacaktır. Fırçalara hafif bir şekilde masaj yaparak yıkayabilirsiniz. Daha sonra ise malzemeleri fön makinesi yardımı ile kurutabilirsiniz. Bu sayede fırçalara hiç bir şekilde zarar vermeyecektir. Makyaj malzemeleri cilde çok fazla temas edilmesinden dolayı hijyeni mutlaka sağlanmalıdır.

Bir kadın ne kadar bakımlı ise o kadar mutludur güzellik rutinlerimize her geçen gün yenisi ekleniyor.Ama ne kadar yenisi gelirse gelsin biz en önemli şeyi unutuyoruz temizlik. Makyaj için kullanılan malzemelerimizi temizlemek için neler yapmak gerekiyor sizde gelip de bir bakalım neymiş onlar.

Makyaj Fırçaları

Mükemmel makyaj için mükemmel makyaj fırçalarına sahip olmak gerekmektedir. Ama iyi makyaj fırçalarının pek de ucuz olmadığını hepimizde iyi biliyoruz. Makul fiyatlarla aldığımız fırçalara gerekli özeni gösterip uzun süre kullanmak için onlara hak ettikleri bakımı yapmak gerekir. Haftada ya da en geç  iki haftada bir antibakteriyel  el sabunu veya özel fırça temizleme solüsyonuyla yıkayacağınız fırçalar bunun sayesinde daha uzun süreli kullanılabilir. Fırçaların kıllarını avuç içiniz de masaj yaparak yıkayın.

Makyaj Süngerleri

Bakteriler için eşi benzeri olmayan bir yerdir makyaj süngerleri. Hafta da bir mutlaka temizlenmelidirler. Zamanı uzadıkça temizlenmezse ciltte aknelere veya bir çok cilt problemine sebep olur. Makyaj fırçasında kullanılan yöntemleri bunda da kullana bilirsiniz. Düzenli olarak temizlense bile makyaj süngerinin 6 ayda bir değişmesi gerekir.

Makyaj Çantaları

Makyaj malzemelerine ev sahipliği yapan makyaj çantaları  çok çabuk kirlenirler. Ayda ya da iki ayda bir içinde ne varsa çıkarıp güzelce temizlenmesi gerekiyor. Bunu en basit yöntemi ise anti bakteriyel  ıslak mendil ile temizlenebilir.

Cevap Bırakın