Peeling Nasıl Yapılır, Çeşitleri Nelerdir?

Peeling Nasıl Yapılır, Çeşitleri Nelerdir? Birçok insanımızın uygulamaya çalıştığı fakat anlamını bilmediği Peeling Nedir? sorusunu cevaplamaya çalışalım.

Peeling Nasıl Yapılır, Çeşitleri Nelerdir?

Peeling Nasıl Yapılır, Çeşitleri Nelerdir?

Peeling Nasıl Yapılır, Çeşitleri Nelerdir?

Peeling yüzümüzde oluşan cilt lekelerinin tamamen temizlenme ve arındırma işlemine verilen isimdir. Peeling yapılarak cilt üzerinde oluşan ölü derilerin ciltten temizlenmesi ve geriye kalan temiz ve sağlıklı cildin ortaya çıkması hedeflenmektedir. Bu işlem Demotologlarca yapılsa da bir çok kişi peeling sistemini evde denemeyi sürdürmektedir. Evde yapılan peeling uygulamasına ise yüzeysel peeling denmektedir. Peeling nasıl yapılır sorusuna geçmeden önce neden yapıldığını açıklayalım. Sivilceler, çiller, benler, kızarıklık ve ciltte oluşan lekeler bizleri çok rahatsız etmekte ve çoğumuz yüzümüzü temiz, sağlıklı ve pürüzsüz görmeyi hayal ederiz. İşte bu temiz, sağlıklı ve pürüzsüz yüze peeling uygulaması ile rahatlıkla ulaşabiliriz.

Peeling nasıl yapılır sorusuna gelirsek peelingi göz çevremiz ve dudaklarımızdan uzak tutarak oval hareketler ile masaj yaparak cildimize uygulayabiliriz. Cilt demişken sadece yüz anlamında düşünmemek gerek cilt lekeleri vücudumuzda ense, boyun, sırt, kollar, bacaklar ve göğüs olmak üzere birçok noktada oluşmaktadır. Cilt kendini yenileyerek ölü derileri vücuttan atsa da bunu karşılamakta oldukça güçlük çeker bizler bu güçlüğü yenerek cildimize yardım etmek için cilt temizleyici ürünler ve peeling uygularız. Peeling uygularken kesinlikle yüzünüze fazlaca bastırmayın ve yüzünüzü tahriş ve tahrip edecek hareketlerden kaçının. Peelini duş sonrası veya buhar banyosundan sonra uygularsanız gözenekleriniz açıldığı için çok daha etkili verim alırsınız.

Peeling Çeşitleri Nelerdir?

Üç çeşit peeling vardır. Bunlar; Yüzeysel Peeling, Orta Derinlikte Peeling ve Derin Peeling’dir. Genelde evde yapılan peelingler yüzeysel peeling olarak adlandırılmaktadır. Evde yapabileceğiniz doğal peeling maskesinin tarifini sizlerle paylaşalım. 1 tatlı kaşığı toz şeker ve 1 çay kaşığı zeytinyağı malzemelerini hazır edin. Cam bir kase alarak hazırlamış olduğunuz 1 tatlı kaşığı toz şeker ile 1 çay kaşığı zeytinyağını kasenin içerisine atarak karıştırın. Karıştırma işlemi tamamlandıktan sonra 5 dakika bekleyin daha sonra hazırlamış olduğunu peeling maskesini yüz çevrenize burun, alın, çene bölgesi dahil olmak üzere oval hareketlerle ve nazikçe masaj yaparak sürün. 5 dakika bekledikten sonra cildinizi soğuk suyla yıkayarak durulayın. Bu doğal peeling tarifini haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Cevap Bırakın