Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar?

Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar?

Sarımsak, eski yıllardan beridir faydaları saymakla bitmeyen bir bitkidir. Son yıllarda ise, sarımsaklı şampuanların daha çok popüler olması ile beraber, sarımsak yemeklerin haricinde şampuanların da içine girmiş durumdadır. İlk başta düşünüldüğünde, sarımsak ile şampuanın birleşmesi kötü gibi gözükse de, bu şampuanların saç için pek çok faydası vardır.

Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar?

1.SAÇ TELLERİNİ GÜÇLENDİRİR:

Saçlarınızı yıkarken sarımsaklı şampuan kullanarak saçlarınıza birçok fayda sağlayabilirsiniz. Sarımsak içinde bulunan doğal antibiyotik sayesinde, saç tellerinizin ihtiyacı olan besinleri doğal yoldan saçlarınıza vererek, saç tellerinizin kalınlaşmasını ve güçlenmesini sağlamaktadır.

2.SAÇ DERİSİNİ RAHATLATIR:

Saçlarınız eğer sürekli zarar veren boya, perma, maşa gibi işlemlere maruz kalıyor ise, saç derinizde kaşıntı ve kepek sorunu sıklıkla görülebilmektedir. Eğer sarımsaklı şampuanlardan faydalanırsanız, düzenli kullanımda saç derinizdeki kuruluk giderken, kaşıntı ve kepek gibi problemlerinizden de kurtulmuş olursunuz.

3.SAÇLARINIZIN UZAMASINI SAĞLAR:

Sarımsak doğal yoldan bir antibiyotik olması sebebi ile saç kırıklarınızı kestirmeden onarır ve aynı zamanda da saç diplerinizi ve derilerini besleyerek nemlendirir. Saç derisi nemli ve beslenen saçlar ise, normal saçlara oranla 3 kat daha hızlı uzamaya başlar. Eğer saçlarınızın yavaş uzamasından şikayetçi iseniz, bu şampuanları düzenli olarak kullanarak, farkı kısa sürede görebilirsiniz.

4.SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLER:

Mevsimsel ya da genetik nedenlerden dolayı saçlarınız günlük dökülmesi gereken tel sayısından fazla olarak dökülüyor ise, bu ilerleyen zamanlardan saç tellerinizin fazlaca azalmasına ve dolayısı ile sönük saçlara hatta ilerleyen dönemlerde kelliğe kadar sebep olabilir. Eğer çok fazla saçınız dökülüyor ise, sarımsaklı şampuanların faydalarından yararlanabilirsiniz. Saç diplerinize masaj yaparak şampuanı en az 3 dakika saçınızda bekletip ılık su ile durulayınız. Düzenli kullanımda saç tellerinizin çoğaldığını ve aynı zamanda saç dökülmenizin de önüne geçildiğinin farkına varacaksınız.

Cevap Bırakın