Bitkisel Ağrı Kesiciler Ve Kullanımı

Bitkisel Ağrı Kesiciler Ve KullanımıHemen hemen en ufak ağrılarda bile ağrı kesici tüketilir. Fakat ağrı kesiciler mideye, organlara çok zarar vermektedir. Ağrı kesici ile ağrılardan kurtulunabilir fakat ağrının asıl nedenini bilmek gerekmektedir. Ağrılar ciddi hastalıkların habercisi olabilir bu yüzden ağrı kesici kullanımı hakkında gerekli bilgiye sahip olunması gerekmektedir.

Bitkisel Ağrı Kesiciler Ve Kullanımı

Bitkisel Ağrı Kesiciler Ve Kullanımı

Bitkisel Ağrı Kesiciler Ve Kullanımı

Eski zamanlarda tıp bu kadar gelişmiş olmadığı için hastalıklarda, ağrıyan bölgelerde bitkisel ilaçlar kullanılmaktaydı. Günümüze kadar gelmiş bitkisel yöntemler hala kullanılmaktadır. Dişiniz ağrıyorsa karanfil ve sarımsak kullanabilirsiniz. Bunlar bitkisel ağrı kesiciler arasındadır. Karanfilde öjenol adı verilen doğal ağrı kesici maddesi bulunmaktadır. Bu madde dişte ağrıya sebep olan sinir uçlarına etki ederek acıyı dindirir.

Karanfil ağrıyan dişin üzerine konup bekletilir. Ağızda oluşan yaralar ağrıya sebep olur bunun için bal tüketilmektedir. Bal normal kimyasal ilaçlara nazaran daha etkilidir ve ağızda oluşan yaralar için kullanılmaktadır. Zencefil mide rahatsızlıklarına, sindirim problemlerine, karın ağrılarına iyi gelen bitkiler arasındadır. Eğer stres ve sıkıntı altında bulunuyorsanız rezene çayı, papatya çayı sakinleştirici özellikleriyle rahat hissetmenize yardımcı olmaktadır. Çok sık rastlanan sırt ağrılarından acısız bir şekilde kurtulmak oldukça kolaydır. Üzüm yiyerek sırt ağrısından kurtulabilirsiniz. Hint baharatı olarak bilinen zerdeçal diz ağrılarına ve romatizmaya iyi gelmektedir. Zerdeçal yediğiniz yemeklerin içine katılarak tüketilebilmektedir.

Bitkisel Yağların Ağrı Kesici Özellikleri Nelerdir?

Kekik yağı eklem ağrılarına çok iyi gelmektedir. Nane yağıyla karıştırılarak ağrıyan bölgeye sürülmektedir. Nane yağı aynı zamanda sinirsel baş ağrılarında da kullanılmaktadır. Karanfil yağı diş ağrılarında kullanılmaktadır. Okaliptüs yağı üşütme ve kas ağrılarına iyi gelmektedir. Portakal yağı strese bağlı ağrılara iyi gelmektedir. Kulak ağrıları için en iyi doğal ağrı kesiciler arasında bulunan sarımsak yağıdır. Kulağın ağrıyan bölgelerine sürülebilir.

Cevap Bırakın